Body zostali v Ličartovciach, s Prešovom sme prehrali 1:2

Muži  -  15 Aug 2022

V zápase 5. kola II. ligy podľahol tím trénera Haspru ml. na ihrisku v Ličartovciach nováčikovi 1. FC Tatran Prešov 1:2, gól nášho mužstva strelil v 14. min Haris Harba.

V 2. minúte mierila strela domáceho Dragana Andriča tesne vedľa Sokolovej brány, v 14. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Privrelov dlhý nákop za obranu si spracoval Pittner, našiel centrom v šestnástke voľného Harisa Harbu, ktorý prízemnou strelou z voleja prekonal gólmana Knurovského. V 30. minúte Prešov vyrovnal. Po centri kapitána Dolného sa presadil hlavou zblízka srbský legionár Dragan Andrič. V 37. minúte netrafil z dobrej pozície Sokolovu svätyňu Lukáš Šimko a o tri minúty to skúšal na opačnej strane hracej plochy Petržalčan Sliacky, lenže aj jeho tečovanýpokus mieril nad bránu Tatrana. Po prvom polčase bol stav zápasu medzi Prešovom a Petržalkou nerozhodný 1:1.

Do druhého dejstva nastúpila Petržalka s jednou zmenou, keď Viktora Sliackeho nahradil Branislav Spáčil. 56. minúta priniesla akrobatické zakončenie Milunoviča, ktoré mierilo do brány, ale v poslednej chvíli odvrátil loptu z bránkovej čiary Marek Pittner. Následný pokus Dolného mieril vysoko nad, Prešovčania následne stupňovali svoj tlak a v 80. minúte sa ujali vedenia. Po Šimkovom centri z pravej strany netrafil loptu pri snahe o odkop Pittner, stopér Lukáš Horváth si ju v pokutovom území prebral a prudkou strelou trafil do horného rohu Sokolovej brány. Po góle boli za protesty vylúčení hlavný tréner Petržalky Ján Haspra ml. a jeho asistent Ivan Minčič. Do konca zápasu sa už Petržalke nepodarilo vyrovnať. Vyše tisíc divákov na štadióne v Ličartovciach tak bolo svedkami prehry Petržalky s Tatranom Prešov v pomere 2:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Jána Haspru ml. v nedeľu 21.8. 2022 o 10:30 na domácej pôde proti FK Pohronie.

1. FC TATRAN PREŠOV - FC PETRŽALKA 2:1 (1:1)

Góly: 30. Andrič, 80. Horváth - 14. Harba
ŽK: Šimko, Baran, Jendrek, Andrič - Stašík, Sukhar, Obročník, Sliacky, Harba, Spáčil
Tatran Prešov: Knurovský - Šimko, Baran, Horváth, Petko, Milunovič, Nemthinov (72. Gaitanidis), Keresteš, Jendrek (90. Pribula), Andrič (90. Ivanko Macej), Dolný (89. Karaš)
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Privrel, Stašík, Sukhar, Pittner, Obročník (74. Tóth), Lásik, Sliacky (46. Spáčil), Štefanec (62. Piroska), Harba (62. Gerebenits)

1. FC TATRAN Prešov - FCPA 2:1 (1:1)