Cenné víťazstvo žiakov FC Petržalka U14 na Tehelnom poli proti Slovanu

U14  -  04 Máj 2023

V zápase 5. kola 1. LSŽ dosiahol tím trénera Maroša Skovajsu skvelý výsledok, keď na pôde bratislavského Slovana zvíťazil 2:1 po góloch Bálinta Gyűrösiho a Matúša Hipkiho.

Domáci sa ujali vedenia poo štvrťhodine hry, keď domáci Vician prekonal petržalského gólmana Hada. Naše mužstvo gólovo odpovedalo v 24. min, keď sa strelecky presadil Bálint Gyűrösi a o cennej výhre 2:1 na Tehelnom poli rozhodol v 54. min Matúš Hipki.

Zverenci trénera Skovajsu sa predstavia v najbližšom stretnutí v zápase 6. kola najvyššej žiackej súťaže v sobotu (14.5.). kedy o 12:00 privítajú na domácom štadióne FK DAC 1904 Dunajská Streda.

HLAS TRÉNERA:

Maroš Skovajsa (FC Petržalka U14): "Chlapci sa tešili, že budú môcť nastúpiť na hlavnom štadióne na Tehelnom poli, nedávno sme od bratislavského Slovana inkasovali šesťgólový prídel a tak sme sa chceli vyhnúť individuálnym chybám a chceli sme sa koncentrovať na kvalitnú defenzívu s tým, že budeme nebezpeční v útoku. Hráči boli dobre nastavení v hlavách, po polčase 1:1 verili, že môžu v zápase uspieť a so silnou podporou hlasiviek rodičov na tribúne, sa im to aj podarilo. Mužstvo podalo výborný výkon, víťazstvo bolo zaslúžené, touto cestou by som sa rád poďakoval aj našim hráčom A-tímu Viktorovi Sliackemu a Lukášovi Gašparovičovi za návštevu na zápase a podporu pred výkopom aj po zápase. Zavítali medzi nás do šatne a o to boli oslavy tohto víťazstva krajšie.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA U14 – FC PETRŽALKA U14 1:2 (1:1)

Góly: 15. Vician – 24. Gyűrösi, 54. Hipki

ŽK: Zavora
ŠK Slovan: Huber (36. Fukna) – Zavora, Havlík, Opanasenko, Horník (53. Vrána), Šimek (36. Ricotti), Gjakova (36. Listmajer), Hofstädter, Štepanovský (58. Bachan), Vician, Tomáško (45. Lisický)
FC Petržalka: Had (36. Hubina) – Králik, Škrabák, Prídala (53. Pruša), Michalov (59. Pospíšil), Šoltysová, Kostolný (59. Lang), Federič, Minár (45. Nižnan), Hipki, Gyűrösi (59. Hanták)

Foto: Martin Gabura