Cenný bod z Dubnice po remíze 0:0

Muži  -  03 Dec 2020

Tím trénera Pecka nadviazal na domáce víťazstvo nad béčkom Slovana a po zápase 14. kola II. ligy si do tabuľky pripísal cenný bod po bezgólovej remíze na pôde FK Dubnica nad Váhom.

Prvú šancu v stretnutí mal v 10. minúte Petržalčan Kudlička, ktorého vysunul Boris Turčák, ale brankár Digaňa včasným vybehnutím zmaril jeho pokus. O päť minút hlavičkoval tiesnený Marek Kuzma do Ševčukovej náruče a v 22. minúte vystrelil nebezpečne z ľavej strany domáci Martin Janco, ktorého krížny pokus vyrazil Vadim Ševčuk na rohový kop. Na opačnej strane mal veľkú príležitosť Lukáš Gašparovič, jeho hlavičku však Tomáš Digaňa s námahou vyškriabal nad brvno. O štyri minúty, po chybnej rozohrávke Petržalky a následnom protiútoku, odkopol brankár Ševčuk loptu v poslednej chvíli pred domácim Kuzmom, na druhej strane onedlho prihral Jakub Kudlička Gašparovičovi, ktorého strela letela tesne vedľa Digaňovej brány. 38. minúta priniesla strelecký pokus domáceho Čurika, ktorý Ševčuk vyrazil. Prvé dejstvo tak skončilo bez gólov.

V úvode druhej časti hry namieril vedľa z dobrej pozície aktívny Marek Kuzma a na opačnej strane to zakrátko skúšal nepresným lobom Lukáš Gašparovič. v 63. minúte sa lopta dostala k Michalovi Dopaterovi, ktorý ale minul z hranice pokutového územia domácu bránu. V záverečnej štvrťhodine sa Dubnica dostala do dvoch dobrých šancí. Najskôr v 77. minúte sa po peknej kombinácii po zemi dostal do zakončenia Maroš Čurik, ale Vadym Ševčuk jeho strelu na dvakrát skryl do rukavíc a keďže o chvíľu prestrelil Ševčukovu svätyňu aj striedajúci Kružliak, skončilo sa stretnutie na Považí bezgólovou remízou.

Jesennú časť II. ligy uzavrie FC Petržalka v nedeľu 6.12.2020 o 10:30, kedy privíta na domácej pôde tím MFK Dukla Banská Bystrica.

FK Dubnica nad Váhom – FC Petržalka 0:0

ŽK: Švec, Pleva, Vaculík – Jedinák
FK Dubnica: Digaňa-Kuzma, Švec, Vaculík, Čurik, Bilovský, Davidík, Pleva (87. Levai), Rešetka, Janček, Janco (72. Kružliak)
FC Petržalka: Ševčuk – Mihálek, Petryk, Václav, Kozlovský – Horvát, Kudlička (87. Filipiak), Jedinák (61. Gembický), Dopater (76. Sliacky) – Turčák, Gašparovič (87. Vician)