Čerstvý reprezentant Mihálek pred duelom v Púchove : „Vynahradiť si domácu bodovú stratu a priviesť tri body!“

Muži  -  19 Mar 2021

V zápase 21. kola II. ligy sa predstaví tím trénera Pecka zajtra (sobota 20.3.) na ihrisku tabuľkového suseda MŠK Púchov. Kristián Mihálek sa dočkal počas týždňa reprezentačnej pozvánky, úspešný týždeň by rád zakončil trojbodovým zápisom v Púchove.

Slovenská dvadsaťjednotka sa počas asociačného termínu predstaví na turnaji Antalya Cup 2021 v Turecku, v kádri trénera Kentoša figuruje aj zástupca nášho klubu Kristián Mihálek. „Som rád, že som sa ocitol v užšom kádri, konkurencia v tíme je veľká, budem sa snažiť dokázať trénerovi na tréningoch i v zápasoch, že do 21-ky patrím,“ hovorí opora petržalskej defenzívy pred turnajom, na ktorom štartujú okrem sokolíkov aj reprezentácie Uzbekistanu, Severného Macedónska a Ukrajiny.

Verím, že s chalanmi vytvoríme dobrú partiu, z aktuálneho kádra poznám veľmi dobre Geriho (pozn, Gergely Tumma) s ktorým som hrával v Trnave od dorastu, mojim spolužiakom bol Denis Potoma.“

Na kvality Kristiána Miháleka sa bude spoliehať v zajtrajšom zápase v Púchovom aj tréner Pecko. V zápase s Liptovským Mikulášom, podobne ako predtým so Skalicou, mali naši chlapci víťazstvo na dosah. Inkasovaný gól v závere stretnutia ich pripravil po kvalitnom výkone o dva cenné body. „Odohrali sme dobrý zápas, dali sme gól na 1:0, škoda zblokovanej strely Viktora Jedináka, mohli sme vyhrávať dvojgólovým rozdielom. V druhom polčase sme si vypracovali ďalšie šance, inkasovali sme nešťastne, po mojom nedobrom odkope. Škoda, že sme v závere zápasu nedokázali premeniť veľké šance, verím, že si to vynahradíme zajtra v Púchove a priveziem tri body.“

Kiežby tak bolo. FC Petržalka mala na jar navrch doma s tabuľkovo vyššie postavenými mužstvami v dueloch so Skalicou i Liptovským Mikulášom, v zápase v Poprade vyhrali naši chlapci jednoznačne 3:0. „Súťaž je vyrovnaná, plece pri pleci sú aj Petržalka a Púchov, máme rovnaý počet bodov, na Považí očakávam vyrovnaný zápas, ale ako som povedal, veríme si a sme odhodlaní pobiť sa o víťazstvo,“ dodal na záver Kristián Mihálek.

Zajtrajší zápas 21. kola II. ligy MŠK Púchov – FC Petržalka má výkop o 14:30, hlavným rozhodcom zápasu bude Tomáš Marsal, na čiarach mu budú asistovať Michal Železňák a Peter Čajka.