Dievčatá FC Petržalka U12 sa predstavili na Turnaji dievčat WU12 v Dunajskej Lužnej

Dievčatá  -  04 Máj 2023

Náš klub bol jedným z tucta tímov z celého Slovenska, ktoré súťažili počas víkendu na Turnaji dievčat do 12 rokov na troch ihriskách v Dunajskej Lužnej. Tradičný turnaj bol tak ako každý rok, „predzápasom“ pred finálovým stretnutím Slovenského pohára žien 2023.

Naše dievčatá sa v rámci zápasov v štvorčlenných skupinách stretli s družstvami AS Trenčín, CFT Academy a FC Spartak Trnava B, do ďalšej fázy turnaja postupovali družstvá podľa počtu strelených gólov.

V kádri trénerky Ivany Balážikovej náš klub reprezentovali Barbora Viglaská, Veronika Šmilňáková, Alica Vaněková , Alica Simonidesová , Nina Vince , Ema Kezmanová , Nella Jordanova, Adela Balušiková a Saskia Chajdiaková .

Na turnaji v Dunajskej Lužnej štartovalo dvanásť dievčenských tímov do 12 rokov z celého Slovenska, celkovo sa na troch ihriskách predstavilo 127 dievčat, ktoré zaznamenali v 30 zápasoch turnaja 148 gólov.

Tak ako v minulých rokoch, ani tentoraz sa výsledky zápasov nepremietli do tabuľkového postavenia. Hlavným cieľom turnaja bola radosť z hry, pohybu a spoločne stráveného športového dopoludnia. Víťazkami turnaja tak boli všetky zúčastnené dievčatá.