Do novej sezóny s novým trénerom Máriom Auxtom, v sobotu prvý prípravný zápas v Červeníku proti Trnave.

Muži  -  17 Jún 2021

Pondelkovým tréningom odštartovala letná príprava na druholigovú sezónu 2021/22. Novým kormidelníkom FC Petržalka sa stal člen realizačného tímu slovenskej reprezentačnej 21-ky Mário Auxt, kde zastáva funkciu asistenta, prvý prípravný zápas je na programe už v sobotu 19.6. o 11:00 v Červeníku proti trnavskému Spartaku.

Pondelkovým tréningom odštartovala letná príprava nášho mužstva na blížiacu sa sezónu 2021/22. Novému trénerovi Máriovi Auxtovi sa hlásilo 28 hráčov aktuálneho kádra, v ktorom nastalo v porovnaní s minulou sezónou niekoľko zmien. Hosťovanie ukončilo kvinteto „Ružomberčanov“ Huba, Jedinák, Kudlička, Dopater a Filipiak, do materských klubov sa vrátili Viktor Vondryska, Alexander Horvát a Samuel Kozlovský, pôsobenie v Petržalke ukončil Dmytro Petryk a ako sme avizovali, aktívnu profesionálnu kariéru ukončil Pavol Farkaš.

O komentár k stavu kádra sme požiadali manažéra tímu Dominika Tótha. „Káder prechádza obmenami, do prípravy sa zapojilo desať dorastencov, okrem odchodov hráčov, ktorým sa u nás končí hosťovanie, sme zaznamenali aj pohyb opačným smerom – z hosťovania v Poprade sa vrátili Tomáš Nagy a z bratislavského Slovana brankár Filip Krížik. Samozrejme, v najbližších dňoch očakávame ďalší pohyb hráčov, v tejto chvíli nie je nič uzavreté.“

Mužstvo trénuje od pondelka jednofázovo, počas letnej prípravy odohrá sériu prípravných stretnutí, prvý z nich je na programe už v sobotu (19.6.) o 11:00 v Červeníku proti trnavskému Spartaku.

O vyjadrenie k štartu letnej prípravy sme požiadali aj trénera Mária Auxta: „Pôsobenie v Petržalke je pre mňa veľkou výzvou, oslovila ma vízia klubu v súvislosti s mladými perspektívnymi hráčmi a moja ambícia pomôcť Petržalke a mladým hráčom v ich futbalovom raste,“ povedal 42-ročný asistent reprezentačnej 21-ky a nový lodivod nášho tímu Mário Auxt.

Rozhovor s trénerom Máriom Auxtom a program prípravných zápasov vám prinesiem už zajtra na našom webe.