Domáca jesenná rozlúčka priniesla remízu 0:0 s Trebišovom

Muži  -  08 Nov 2021

V stretnutí 16. kola II. ligy remizoval tím trénera Auxta na domácom ihrisku so Slavojom Trebišov 0:0, v poslednom kole jesennej časti II. ligy sa predstaví v sobotu (13. 11.) v Dubnici nad Váhom.

V 5. minúte zakončil nepresne Begala. O štyri minúty po rohovom kope Slavoja minul Sokolovu bránu pokus Rypáka. V 12. minúte odpovedal rovnako nepresnou strelou kapitán Petržalky Jakub Nemec. 15. minúta priniesla dobrú šancu pre Borisa Turčáka, ktorého prudkú strelu skvele vyrazil český gólman Trebišova Martin Melichar. V 29. minúte vystrelil pekne Danek, lenže Melichar vyrazil loptu a následnú dorážku Štefanca zblokovala obrana Trebišova. V 38. minúte zakončil z dobrej pozície vedľa Kelemen a na opačnej strane minul bránu Petržalky Lukáš Šimko. Po prvom polčase tak bol stav nerozhodný 0:0.

V úvode druhej polovice hracieho času vystrelil tesne mimo Turčák a o chvíľu chytil Melichar pokus Štefanca. V 60. minúte sa po peknej akcii dostal k lopte Šimko, ktorého prudkú strelu skvele chytil pozorný Peter Sokol. Na druhej strane hracej plochy vystrelil nepresne Šimon Štefanec. 71. minúta priniesla strelu Begalu, ktorá minula Sokolovu bránu. V 74. minúte vystrelil tesne vedľa Melicharovej brány striedajúci Harba a o tri minúty rovnako tesne nad mieril aj pokus striedajúceho Lukáša Gašparoviča. V závere stretnutia mal ešte dobrú možnosť mladý Branislav Spáčil ale brankár Melichar jeho snahu zmaril a tak sa Petržalka rozišla s Trebišovom zmierlivo 0:0.

Posledný zápas jesennej časti odohrajú zverenci trénera Auxta v sobotu 13.11.2021 o 13:00 na pôde FK Dubnica nad Váhom.

FC PETRŽALKA – SLAVOJ TREBIŠOV 0:0

FC Petržalka: Sokol - Kuník, Rédeky, Nemec, Krisztín, Nagy, Hronec (73. Gašparovič), Štefanec (73. Hurný), Danek (62. Spáčil), Turčák, Kelemen (62. Harba)
Slavoj Trebišov: Melichar - Matta, Krajňak, Šimko, Rokyta, Verčimák, Begala, Digoň (61. Silva Santos), Bajtoš (61. Straczek), Danko, Rýpák (61. Pálfi, 90. Belko)

FCPA - SLAVOJ Trebišov 0:0 (0:0)