Domáca prehra 0:1 s MŠK Považská Bystrica

Muži  -  28 Aug 2023

V zápase 5. kola podľahol tím trénera Kuruca na domácej pôde mužstvu MŠK Považská Bystrica 0:1. Od 50. min dohrávalo naše mužstvo bez vylúčeného Privrela, jediný gól zápasu zaznamenal v 74. min Pagáč.

V 5. minúte tesne minul Hodálovu svätyňu Šurnovského pokus. O päť minút musel na opačnej strane ihriska vyraziť Slávikov strieľaný center z pravej strany brankár Halouska. V 17. minúte letela Gašparovičova strela z dobrej pozície vedľa brány Považskej Bystrice. V 25. minúte vyrazil pozorný Pavel Halouska prudkú strelu Mária Borisa. 34. minúta priniesla neistý zákrok brankára Hodála, po ktorom mu vypadla lopta, dostal sa k nej David Ogaga Oduko, ale hosťujúci gólman sa mu vrhol pod nohy a svoje zaváhanie napravil. O chvíľu mieril mladý Nigéríjčan Oduko nad a v závere polčasu ho napodobnil aj Lukáš Slávik z priameho kopu. Po prvom polčase tak bol stav medzi Petržalkou a Považskou Bystricou nerozhodný 0:0.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 48. minúte to znovu skúšal nepresne aktívny Slávik. O dve minúty neskôr fauloval prenikajúceho Gerebenitsa Martin Privrel, a keďže bol posledným hráčom uvidel červenú kartu. Petržalka tak dohrávala takmer celý polčas v oslabení. Po následnom priamom kope Lukáša Slávika najskôr vyrazil loptu Halouska pred seba a následnú dorážku poslal mimo Mário Boris. O chvíľu vyškriabal Radovan Hodál na roh Nombilov pokus. V 65. minúte bol brankár hostí opäť v permanencii, keď vyrazil nohou Babovičovu strelu a na druhom konci hracej plochy bol Halouska na mieste pri hlavičke Lukáša Slávika. V 71. minúte poslal loptu nad Halouskovu svätyňu Kristián Mihálek. 74. minúta znamenala vedenie pre Považskú Bystricu, keď sa po centri z ľavej strany presadil dorážkou kolenom Slavomír Pagáč. O štyri minúty pokryl Radovan Hodál Gašparovičovu strelu. 83. minúta priniesla nepresný lob Cletusa Nombila. V závere zápasu najskôr hlavičkoval mimo po Gašparovičovom centri kapitán Petržalky Filip Oršula, a keďže v nadstavenom čase skvele vyrazil gólman Hodál strelu Lukáša Gašparoviča na roh, prehrala Petržalka s MŠK Považská Bystrica 0:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Kuruca v sobotu 2.9. 2023 o 16:00 na pôde kolektívu MŠK Púchov.

FC PETRŽALKA - MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 0:1 (0:0)

Gól: 74. Pagáč
ŽK: Konan, Šurnovský, Gašparovič - Hodál, Václav, Gerebenits
ČK: 50. Privrel
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský, Nombil, Gašparovič, Riznič (83. Onuoha), Oduko (72. Sliacky), Assuncao (53. Minka), Babovič (72.Čiernik)
MŠK Považská Bystrica: Hodál - Mihálek, Kucharčík, Pagáč, Václav, Sloboda, Boris, Kováč (86. Matejčík), Gerebenits (72. Gabriel Chaves), Slávik, Vaculík (90. Zemko)

FCPA - MŠK Považská Bystrica 0:1 (0:0)