Domáca prehra 3:8 s FC Košice

Muži  -  25 Apr 2022

V zápase 26. kola podľahli zverenci trénera Auxta na domácej pôde FC Košice 3:8, góly nášho mužstva strelili Sliacky, Harba a Hronec.

V 7. minúte mal prvú dobrú príležitosť Patrik Danek, lenže brankár Košíc Valach jeho pokus zblízka zneškodnil. o päť minút mieril vedľa Sokolovej brány kapitán hostí Erik pačinda. V 18. minúte sa Košice ujali vedenia, keď Pačindov strieľaný center usmernil za Sokolov chrbát Samuel Gladiš. Krátko po góle vystriedal zraneného Košičana Marcela Vasiľa Marcel Novák. Na opačnej strane zakončil Lukáš Krisztín len do miest kde stál pripravený Valach. V 23. minúte zvýšili Košice svoje vedenie. Prvú strelu hostí Sokol ešte vyrazil, následne trafil žrď Novák a odrazenú loptu pohodlne doklepol do brány Gladiš. Na druhom konci hracej plochy mieril nad Šimon Štefanec. V 33. minúte zvýšili hostia z Košíc na 3:0, keď sa po rýchlom protiútoku a prihrávke Molvadgaarda presadil tretíkrát v zápase Samuel Gladiš. V 39. minúte videl po druhej žltej červenú kartu stopér Košíc Matej Moško. Petržalka tak dohrávala zápas v početnej prevahe o jedného hráča. Následný priamy kop Štefanca letel nad Valachovu bránu. V závere polčasu ešte vyrazil pozorný Valach na roh nepríjemnú Gašparovičovu strelu. Po prvom dejstve tak viedli FC Košice nad Petržalkou 3:0.

Do druhej polovice stretnutia urobil tréner Auxt dve zmeny v zostave. V zápase ďalej nepokračovali Lukáš Krisztín a Šimon Štefanec, ktorých nahradili Matej Riznič a Haris Harba. V 48. minúte chytil brankár Valach Sliackeho strelu. O päť minút neskôr mieril vedľa pokus striedajúceho Rizniča. V 55. minúte zvýšil na 4:0 pre Košice Matej Jakúbek, keď sa otočil v pokutovom území a presnou strelou prekonal Sokola. Ďalší pokus kapitána Košíc Pačindu Sokol vyrazil a rovnaký hráč mieril onedlho nad po nepriamom kope. V 61. minúte premenil Erik Pačinda pokutový kop nariadený po faule Kuníka na Molvadgaarda v pokutovom území a zvýšil vedenie Košíc na 5:0. Onedlho leteli pokusy Petržalčana Daneka i Košičana Gubu zhodne nad. V 66. minúte znížil na 1:5 Viktor Sliacky, keď zužitkoval Danekovu prihrávku a presne zakončil k vzdialenejšej žrdi. Už o dve minúty viedli hostia znovu o päť gólov, keď najskôr trafil Pačinda do brvna Sokolovej brány a Marcus Molvadgaard dorazil loptu do siete. V 76. minúte znížil na 2:6 z pohľadu Petržalky po Nemcovom centri z ľavej strany hlavou Haris Harba. O štyri minúty letel pokus Gladiša tesne vedľa Sokolovej brány a v 84. minúte znížil na rozdiel troch gólov krásnym lobom Jakub Hronec. Zakrátko ale vrátil Košičanom štvorgólové vedenie striedajúci Cortes, ktorý sa po prihrávke z pravej strany zblízka nemýlil. Skóre na 8:3 pre Košice stanovil v 86. minúte svojím druhým gólom v zápase Kolumbíjčan Jose Ricardo Cortes. Záver zápasu ešte priniesol nepresnú Molvadgaardovu strelu a pokus Galloviča, ktorý pokryl Sokol. Na druhej strane ihriska chytil Frederik Valach Harbovu hlavičku a vyrazil aj pokus striedajúceho Bombíka. FC Košice tak zdolali Petržalku vysoko 8:3.

Najbližšie stretnutie čaká čiernobielych v nedeľu 1.5.2022 o 10:30 na pôde FC ŠTK 1914 Šamorín.

FC PETRŽALKA – FC KOŠICE 3:8 (0:3)

Góly: 66. Sliacky, 76. Harba, 84. Hronec - 18. 23. 33., Gladiš, 55. Jakúbek, 61. Pačinda (11m), 68. Molvadgaard, 84., 86. Cortes
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Kozák,Nemec, Krisztín (46. Riznič), Tóth (57. Hronec), Gašparovič, Štefanec (46. Harba), Danek, Sliacky (70. Bombík), Kelemen
FC Košice: Valach – Václav (76. Jonec), Pačinda (70. Galovič), Vasiľ (19. Novák), Lásik (70. Liener), Kavka, Moško, Jakúbek, Guba (76. Cortes), Molvadgaard, Gladiš

FCPA - FC Košice 3:8 (0:3)