Domáca prehra s Dubnicou 1:2

Muži  -  14 Máj 2023

V zápase 29. kola II. ligy podľahol náš tím na domácej pôde hosťom z FK Dubnica nad Váhom 1:2, autorom gólu FC Petržalka bol v 24. min. Haris Harba.

Prvú veľkú príležitosť mal v 19. minúte hosťujúci Macedo, keď po rohovom kope trafil brvno Sokolovej brány. V 24. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa po pravej strane predral do pokutového územia Oduko, nahral pod seba Rizničovi a po niekoľkých odrazoch lopty ju upratal do siete zblízka Haris Harba. O chvíľu chytil Peter Sokol strelu Martineka a na opačnej strane mieril tesne vedľa agilný Oduko. V 31. minúte hlavičkoval nad Dubničan Babovič a o chvíľu neskôr zakončil hlavou nepresne na druhej strane hracej plochy Haris Harba. V závere polčasu sa ešte vyznamenal domáci gólman Sokol keď skvele vyrazil na roh zakončenie Baboviča. Po prvom dejstve tak viedla Petržalka nad Dubnicou 1:0.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 52. minúte Dubnica vyrovnala, keď Babovič vyhral na hranici šestnástky súboj s Bobrovským a presnou strelou k žrdi prekonal Sokola. O chvíľu minul Hodálovu svätyňu strelecký pokus Gašparoviča a v 58. minúte mieril tesne vedľa rýchlonohý Patrik Danek. O dve minúty tesne minul bránu Dubnice aj Riznič a následne brankár Hodál vyrazil pokus Ogagu a chytil ďalšiu Gašparovičovu strelu. 66. minúta priniesla Bobrovského hlavičku do žrde a následne aj Harbovo nepresné zakončenie hlavou. O tri minúty vystrelil pekne domáci Filip Oršula, ale brankár Hodál na dvakrát jeho zakončenie zneškodnil. 72. minúta priniesla hlavičku Eduarda Bagrintseva, ktorú pozorný Sokol kryl. V 80. minúte sa hostia z Považia ujali vedenia, keď sa po prihrávke z pravej strany presadil presnou prízemnou strelou s prispením žrde striedajúci Marek Švec. Následne mohol vyrovnať Dave Assuncao ale jeho pokus pripravený Hodál vyrazil. V závere stretnutia ešte minul bránu Dubnice mladý stopér Nikita Kelembet ako i kapitán Lukáš Gašparovič. V nadstavenom čase videl po faule na Gašparoviča červenú kartu hráč hostí Maksym Ryzie. Petržalka sa tak s domácimi fanúšikmi rozlúčila prehrou s FK Dubnica nad Váhom v pomere 1:2.

Posledný zápas sezóny 2022/23 čaká na zverencov Michala Kuruca v piatok (19.5.2023) o 17:00 na pôde MŠK Púchov.

FC PETRŽALKA – FK DUBNICA NAD VÁHOM 1:2 (1:0)

Góly: 24. Harba - 52. Babovič, 80. Švec
ŽK: Riznič - Hodál, Isaac, Kramár
ČK: 90+. Ryzie
FC Petržalka: Sokol - Riznič (81. Kuník), Harba (70. Spáčil), Danek (70. Assuncao), Bobrovský (88. Tóth), Oduko, Oršula, Kelembet, Kohút, Gašparovič, Konan
FK Dubnica nad Váhom: Hodál - Martinek, Adamec, Ryzie, Babovič, Bagrintsev (70. Švec), Nomilner (70. Isaac), Pagáč, Kramár, Rosenberger, Macedo

FCPA - MFK Dubnica nad Váhom 1:2 (1:0)