Domáca prehra s MŠK Žilina B 0:1

Muži  -  28 Feb 2022

V zápase 18. kola II. ligy podľahol tím trénera Auxta na domácej pôde žilinskému B-tímu 0:1, za hostí skóroval v 13. min z priameho kopu Patrik Myslovič.

Hostia sa ujali vedenia v 13. minúte zápasu, keď z priameho kopu krásne trafil Patrik Myslovič. O šesť minút hlavičkoval Žilinčan nad Krížikovu bránu Vaľko. V 24. minúte mal veľkú šancu vyrovnať domáci mladík Erik Hurný, no jeho ďalekonosnú jedovku brankár Marek Teplan vyškriabal na spojnicu. O chvíľu zakončil Hurný po peknej kombinácii vedľa a v 36. minúte zakončil zblízka tesne mimo Timotej Tóth. Záverečná päťminútovka priniesla vzruch na oboch stranách ihriska. Najskôr v 42. minúte opečiatkoval z priameho kopu Myslovič žrď Krížikovej brány, na opačnej strane hracej plochy chýbali Rédekyho hlavičke iba centimetre. S pokusom Harisa Harbu si brankár Teplan v pokoji poradil a v nadstavenom čase úvodného dejstva prestrelil bránu MŠK Jakub Hronec. Po prvom polčase tak viedla rezerva Žiliny v Petržalke 0:1.

Do druhého polčasu nastúpili Žilinčania s jednou zmenou, keď Leonarda Bortoliho vymenil Vladimír Trabalík. V 48. minúte pokryl gólman Petržalky Krížik strelu Šnajdera, o šesť minút neskôr letel Harbov lob tesne vedľa Teplanovej svätyne. V 68. minúte hlavičkoval nepresne aj stopér Petržalky Jakub Nemec a o chvíľu to skúšal hosťujúci Leo Sauer, ktorého strelu pozorný Krížik vyrazil na roh. V 77. minúte bol brankár Petržalky na mieste pri strele Mysloviča. V záverečnej desaťminútovke sa Petržalka snažila o tlak a vyrovnanie stavu zápasu. Strela Rizniča z uhla presná nebola a keďže sa v samom závere nepodarilo presne hlavičkovať Harbovi a prekvapivú strelu Turčáka z pravej strany Teplan vyrazil, zdolala rezerva MŠK Žilina Petržalku najtesnejším rozdielom 1:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Auxta v sobotu (5.3. 2022) o 14:00 na pôde Partizána Bardejov.

FC PETRŽALKA – MŠK ŽILINA B 0:1 (0:1)

Gól: 13. Myslovič
ŽK: Kuník, Hronec, Auxt, Gašparovič – Capko, Oravec, Trabalík, Kuciak
R: Jurenka – Sluk, Poruban
FC Petržalka: Krížik - Kuník, Rédeky, Kohút, Tóth (79. Štefanec), Vlasák (58. Riznič), Gašparovič, Hronec (58. Danek), Hurný (58. Turčák), Harba
MŠK Žilina B: Teplan – Kopásek (84. Talakov), Leitner, Capko, Anang (71. Tandara), Oravec (66. Stojchevski), Myslovič, Šnajder, Bortoli (46. Trabalík), Vaľko (66. Sauer), Bari