Domáca prehra s Myjavou 0:1

Muži  -  14 Aug 2023

V stretnutí 3. kola II. ligy podľahol tím trénera Kuruca na domácom štadióne myjavskému Spartaku 0:1. Jediný gól zápasu zaznamenal v 34. minúte Arthur Angelo Legnani , v úvode zápasu nepremenil pokutový kop Matija Babović.

V úvode zápasu mala Petržalka po ruke Jerguša Halabrína v pokutovom území výhodu pokutového kopu, gólman hostí Denis Kubica však Babovičov pokus zneškodnil. V 13. minúte letela Oršulova prízemná strela tesne vedľa brány a o chvíľu nemieril presne ani Lukáš Gašparovič. 21. minúta priniesla šancu Myjavy, keď po zakončení Legnaniho odvrátil loptu z bránkovej čiary Martin Privrel a následný pokus o lob Oscara Castellana kryl Halouska. Na opačnej strane ihriska opečiatkoval Gašparovič tvrdou strelou brvno Kubicovej brány. V 31. minúte vykopol loptu z bránkovej čiary po Legnaniho hlavičke ghanský stredopoliar Cletus Nombil a následná hlavička Cisára letela nad bránu Petržalky. V 34. minúte sa hostia ujali vedenia keď sa po Copkovej prihrávke z pravej strany presadil presnou strelou po zemi Arthuro Legnani – 0:1. O chvíľu to skúšal dvakrát priamo z rohového kopu na bránu Lukáš Gašparovič ale v prvom prípade odvrátil loptu obranca Bedecs a v tom druhom zasiahol brankár Denis Kubica. 39. minúta priniesla hlavičku aktívneho Gašparoviča po Šurnovského centri po ktorej musel opäť zasahovať brankár kopaničiarov a zakrátko nemieril medzi tri žrde ani pokus stopéra Konana. V záverečnej päťminútovke najskôr odkopol Kubica loptu do bezpečia v poslednej chvíli pred Viktorom Sliackym a v nadstavenom čase vyrazil skvele pozorný Halouska na roh Cisárovu hlavičku. Po prvom dejstve tak viedla Myjava v Petržalke 1:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Kuruc jednu zmenu v zostave, keď Maximiliána Hala vystriedal Patrik Čiernik. V 54. minúte prehlavičkoval bránu Petržalky autor prvého gólu Legnani. V 72. minúte minul bránu Čiernikov strelecký pokus a o chvíľu neskôr vyrazil Denis Kubica nebezpečný center Oduka. 76. minúta priniesla Hapalovu strelu, ktorú Pavel Halouska končekmi prstov vyškriabal na roh. V 86. minúte hlavičkoval do brvna striedajúci Patrik Čiernik a vzápätí skvele vybehol brankár Halouska a odkopol loptu do bezpečia pred dobiedzajúcim Hapalom. V závere stretnutia ešte kryl myjavský gólman Kubica strelu Baboviča i hlavičku Čiernika a Myjava tak pred takmer 700 divákmi zdolala Petržalku na jej pôde 1:0.

Na najbližšie stretnutie vycestujú zverenci Michala Kuruca v nedeľu 20.8.2023 o 10:30, keď sa predstavia v Šamoríne proti tímu FC ŠTK 1914 Šamorín.

FC PETRŽALKA – SPARTAK MYJAVA 0:1 (0:1)

Gól: 34. Legnani
ŽK: Oršula, Privrel, Gašparovič-Bilovský, Castellano, Čurik, Bedecs
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský, Nombil, Gašparovič (77. Minka), Halo (46. Čiernik), Oduko (87. Hečko), Sliacky (66. Onuoha), Babovič
Spartak Myjava: Kubica – Benovič (89. G. Halabrín), Copko (53. Hapal), Bilovský, Cisár (68. Prachar), Toman (68. Boledovič), J. Halabrín, Castellano (68. Flamik), Čurik, Bedecs, Legnani

FCPA - Spartak Myjava 0:1 (0:1)