Domáca prehra s rakúskym ASV Siegendorf 1:2

Muži  -  09 Feb 2023

V piatom zápase v rámci zimnej prípravy podľahol náš tím na domácej pôde rakúskemu ASV Siegendorf 1:2, gól FC Petržalka strelil v 45. Spáčil.

Hostia, v zostave s Michalom Obročníkom a Oscarom, ktorí obliekali v nedávnej minulosti petržalský dres, vstúpili do zápasu lepšie až v 11. min sa ujali vedenia po umiestnenej strele k žrdi. Naše mužstvo pred prestávkou vyrovnalo. Chvíľu sa zdalo, že Branislav Spáčil ideálny čas na zakončenie preváhal, ale po tom, ako si vylepšil streleckú pozíciu, prudkou strelou z vnútra šestnástky vyrovnal – 1:1.

Do druhej časti hry poslal tréner Zachariáš čerstvé sily a po tom, čo sa rozsvietili reflektory, mohlo ísť naše mužstvo v 75. min do vedenia. Po rohovom kope odvracali hostia z bránkovej čiary a potvrdilo sa staré „nedáš-dostaneš“. Hostia podnikli rýchly brejk a po strele k žrdi Krížikovej brány strelili rozhodujúci gól zápasu.

Prípravné zápasy nasledujú v rýchlom slede, už v nedeľu (12.2.) o 10:30 privítame opäť na domácom ihrisku český FK Hodonín.

FC PETRŽALKA – SVV SIEGENDORF 1:2 (1:1)
Góly: 45. Spáčil – 11., 75.

FC Petržalka: Baláži (60. Krížik) – Petrišák (46. Oršula), Privrel (61. Kelembet), Konan, Kohút – Bobrovský (46. Chríbik), Csongrády (46. Piroska), Halo (61. T. Tóth), Danek, Sliacky (46. Assuncao) – Spáčil
Foto: Martin Gabura