Domáca prehra s Trebišovom 0:3

Muži  -  03 Máj 2021

V zápase 27. kola podľahol náš tím Slavoju Trebišov 0:3, hostia rozhodli o víťazstve tromi gólmi v druhej časti hry.

V 6. minúte mieril nad z dobrej pozície Petržalčan Erik Hurný, o sedem minút beskôr zblokovala domáca obrana na opačnej strane pokus Kulicha. V 26. minúte sa vyznamenal domáci gólman Vadym Ševčuk, keď famózne vyrazil na roh točenú strelu, ktorú vyslal kanonier Slavoja Wisdom Kanu. V 33. minúte chytil brankár Petržalky strelu Polaščíka, a o tri minúty aj strieľaný center rovnakého hráča. Zakrátko netrafil bránu hostí ani pokus Lukáša Gašparoviča, prvé dejstvo sa tak skončilo bez gólov.

Do druhého polčasu urobil tréner Petržalky Ladislav Pecko tri zmeny v zostave. Trojicu Gembický, Hurný a Mihálek nahradili Andrej Habovčík, Viktor Sliacky a Jakub Kudlička. V 49. minúte namieril Lukáš Gašparovič po zmätkoch v obrane hostí len do náručia gólmana Martina Repiského, o tri minúty neskôr zakončoval tiesnený Vondryska akrobaticky nad Repiského svätyňu. Na druhej strane hracej plochy odhlavičkoval pozorný Ševčuk loptu pred Vilkovským a zakrátko skončila strela Ilinja vedľa. V 60. minúte netrafil bránu z priameho kopu Gašparovič a následne zakončil Vondryska znovu len do miest, kde stál pripravený gólman Trebišova. V 63. minúte sa Slavoj ujal vedenia, presadil sa Wisdom Kanu, ktorý obišiel Ševčuka a pohodlne skóroval. O dve minúty mohol zvýšiť striedajúci Bavoľár, lenže brankár Petržalky jeho strelu vyrazil. Následne vystrelil nepresne hráč Trebišova Kovalčík a na druhej strane ihriska chytil Gašparovičovu strelu Repiský. V 70. minúte namieril Kanu z dobrej pozície nad bránu Petržalky. V 78. minúte netrafil bránu ani prízemný pokus Viktora Sliackeho. O minútu zvýšili hostia svoje vedenie, keď striedajúci Filip Pálfi preloboval Ševčuka a zvýšil na 2:0. V záverečnej desaťminútovke ešte vystrelil nad z hranice pokutového územia kapitán Petržalky Gašparovič. v 89. minúte chytil Vadym Ševčuk pokus Begalu, lenže o minútu neskôr sa po zlom odkope domácej obrany dostal k lopte ďalší striedajúci hráč hostí František Sitarčík a presnou strelou upravil na 3:0 pre Trebišov. V samom závere prehlavičkoval Viktor Vondryska Repiského bránu a tak Petržalka podľahla doma Slavoju Trebišov 0:3.

Najbližší zápas čaká futbalistov FC Petržalka v sobotu 8.5. 2021 o 10:30, kedy sa predstavia v bratislavskom derby na pôde rezervy ŠK Slovan Bratislava.

Autor: Tomáš Emrich.

FC PETRŽALKA – SLAVOJ TREBIŠOV 0:3 (0:0)

Góly: 63. Kanu, 79. Pálfi, 90. Sitarčík

FC PETRŽALKA: Ševčuk - Mrnka, Farkaš, Filipiak, Kozlovský, Mihálek (46. Kudlička), Obročník (73. Dopater), Gašparovič, Gembický (46. Habovčík), Hurný (46. Sliacky), Vondryska
SLAVOJ TREBIŠOV: Repiský - Šimko, Katunský, Ilinjo, Matta, Kanu (85. Sitarčík), Begala (89. Digoň), Kulich (57. Pálfi), Polaščík, Kovalčík, Vilkovský (57. Bavoľár)

FCPA - SLAVOJ Trebišov 0:3 (0:0)