Domáca prehra so Skalicou 0:2

Muži  -  11 Apr 2022

V zápase 24. kola podľahol tím trénera Auxta na domácom ihrisku MFK Skalica 0:2, góly hostí zaznamenali v prvej časti hry Voleský a Rudzan.

V 8. minúte opečiatkovala strela Denisa Baumgartnera žrď Sokolovej brány, o šesť minút neskôr vystrelil pekne Tomáš Hambálek, lenže pozorný Peter Sokol jeho tečovaný pokus s námahou vytesnil na roh. 17. minúta priniesla nepresnú hlavičku domáceho Jakuba Nemca. V 21. minúte sa Skalica ujala vedenia. Hambálkovu strelu ešte Sokol vyrazil, ale na dorážku Patrika Voleského bol prikrátky. V 26. minúte vystriedal zraneného Matúša Kuníka Šimon Kozák. O päť minút neskôr zvýšili Skaličania svoje vedenie. Po šikovne rozohranom rohovom kope a peknej kombinácii sa lopta dostala k Ondřejovi Rudzanovi, ktorý presnou strelou po zemi rozvlnil sieť. V 42. minúte sa vyznamenal gólman Petržalky Peter Sokol, keď po prihrávke Šebestu zlikvidoval príležitosti Baumgartnera a Voleského. Po prvom polčase tak prehrávala Petržalka so Skalicou 0:2.

Do druhého dejstva urobili obe družstvá zmeny v zostave. Na strane Petržalky vymenil Viktora Sliackeho Patrik Bombík. Skalica nastúpila do druhej polovice zápasu bez Tomáša Hambáleka, ktorého nahradil Jakub Kousal. 49. minúta priniesla nepresný pokus Denisa Baumgartnera a po ňom prestrelil bránu z dobrej pozície aj striedajúci Kousal. V 55. minúte zakončil Kozák len do náručia pripraveného Martina Junasa. Zakrátko prestrelil Sokolovu bránu zblízka Martin Nagy a na opačnej strane hracej plochy si gólman Junas poradil s ďalekonosným pokusom Harbu. V 67. minúte vystrelil hosťujúci Nagy len do miest, kde stál pripravený Peter Sokol. 77. minúta priniesla technickú strelu Bombíka a Junasov zákrok. O chvíľu mal obrovskú šancu znížiť domáci Marko Kelemen, lenže pri samostatnom úniku tesne minul Junasovu bránu. Po ňom to skúšal tvrdou strelou aj Michal Obročník, no pozorný brankár Skalice jeho pokus vyrazil. V záverečnej desaťminútovke to najprv skúšal Nagy strelou a onedlho aj hlavou, lenže oba jeho pokusy boli nepresné. Potom vyrazil brankár Sokol Kousalov pokus z pravej strany, následnú dorážku Šebestu zblokoval obranca Kozák a ďalší pokus Nagya zablokoval obranca Petržalky Timotej Tóth. A keďže v samom závere prehlavičkoval bránu Petržalky Rudzan a šancu striedajúceho Briganta Sokol skvele zneškodnil, prehrala Petržalka na domácej pôde so Skalicou v pomere 0:2.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Mária Auxta v piatok 15.4.2022 o 17:00 na pôde tímu FK Železiarne Podbrezová.

FC PETRŽALKA - MFK SKALICA 0:2 (0:2)

Góly: 21. Voleský, 31. Rudzan
ŽK: Vlasák - Blažek
FC Petržalka: Sokol - Vlasák(68. Tóth), Danek, Kohút, Nemec, Obročník, Kuník (26. Kozák), Harba, Sliacky (46. Bombík), Riznič (80. Štefanec), Gašparovič (68. Kelemen)
MFK Skalica: Junas - Petr, Blažek, Rudzan, Mizerák, Nagy, Hollý (56. Mášik), Baumgartner (69. Brigant), Voleský (89. Štursa), Šebesta, Hambálek (46. Kousal)

FCPA - MFK Skalica 0:2 (0:2)