Domáce víťazstvo 1:0 nad Púchovom

Muži  -  31 Okt 2022

V zápase 15. kola II. ligy zdolal tím trénera Zachariáša na domácej pôde MŠK Púchov 1:0, autorom víťazného gólu bol v 42. min Viktor Sliacky.

Ako prví pohrozili hostia z Považia, keď najskôr Adrián Kopičár trafil žrď Ševčukovej brány a následnú dorážku Biricza odhlavičkoval do bezpečia obranca Petržalky Filip Oršula. V 26. minúte videl po druhej žltej červenú kartu hráč Púchova Csaba Biricz a Petržalka tak dohrávala stretnutie v početnej výhode. Skóre otvoril v 42. minúte po Piroskovom vysunutí presnou prízemnou strelou z pravej strany mladý krídelník Viktor Sliacky. V závere prvého polčasu bol gólman Strelčík na mieste pri strieľanom centri Rizniča a v nadstavenom čase vyrazil končekmi prstov aj prudký prízemný center Branislava Spáčila. Po prvom dejstve tak viedla Petržalka nad Púchovom najtesnejšie 1:0.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. Púchov bol napriek početnej nevýhode aktívny. V 47. resp. 49. minúte tesne minuli Ševčukovu svätyňu strely Loduhu a Stanislava Lacka. V 52. minúte musel Vadym Ševčuk zasiahnuť pri streleckom pokuse Kopičára. O päť minút neskôr vyrazil brankár Petržalky na roh aj strelu Juraja Martinčeka. 61. minúta priniesla Brigantovo zakončenie, ktoré Strelčík pokryl a o chvíľu letela Harbova hlavička po Piroskovom centri nad bránu Púchova. V 68. minúte netrafil bránu Petržalky svojím pokusom Púchovčan Letenay a o päť minút zakončil v dobrej pozícii Haris Harba, no brankár Strelčík si s jeho nedôraznou strelou poradil. V 77. minúte chytil Vadym Ševčuk strelu striedajúceho Holáňa a o dve minúty videl druhú červenú kartu v stretnutí po druhom žltom napomínaní hosťujúci Stanislav Lacko. Petržalka tak mala približne desať minút „presilovku“ o dvoch hráčov. V záverečnej fáze stretnutia si ešte Ševčuk poradil pri Moškovej strele a keďže strela Štefanca tesne pred koncom skončila iba na žrdi, zvíťazila Petržalka nad oslabeným Púchovom v pomere 1:0.

Petržalka týmto zápasom uzavrela prvú polovicu súťaže, v najbližšom stretnutí čaká na zverencov trénera Zachariáša v sobotu 5.10. 2022 o 13:30 domáce derby s rezervou ŠK Slovan Bratislava.

Autor: Tomáš Emrich.
FC PETRŽALKA - MŠK PÚCHOV 1:0 (1:0)

Gól: 42. Sliacky
ŽK: Kuník, Spáčil - Martinček, Holiš
ČK: Biricz, Lacko (obaja po 2 ŽK)
FC Petržalka: Ševčuk-Oršula, Privrel, Stašík, Kuník, Lásik(65. Bobrovský), Riznič, Piroska(65. Štefanec), Sliacky(74. Pittner), Brigant, Spáčil(57. Harba)
MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman (76. Michlík), Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz, Loduha, Kapusniak (65. Holiš), Martinček (65. Holáň), Letenay (84. Pucheľ)

FCPA - MŠK Púchov 1:0 (1:0)