Dominik Tóth: „Do novej sezóny aj s Harisom Harbom, dnes generálka na štart II. ligy v Podbrezovej“

Muži  -  16 Júl 2021

V poslednom prípravnom stretnutí pred štartom II. ligy sa predstaví naše mužstvo dnes (piatok 16. júla) o 17:00 na ihrisku FK Železiarne Podbrezová. Káder trénera Auxta je takmer uzavretý, súčasťou mužstva aj útočník Haris Harba, Šimon Štefanec, Branislav Spáčil, Patrik Danek, Patrik Rédeky a Simeon Kohút.

Dnešným duelom v Podbrezovej uzavrie tím trénera Mária Auxta letnú prípravu, týždeň pred štartom súťaže má k dispozícii prakticky kompletný káder. Počítať môže aj so šesticou hráčov, ktorí sa pravidelne objavovali v prípravných stretnutiach. „Haris Harba je skúsený 33-ročný útočník, ktorého slovenskí fanúšikovia môžu poznať z pôsobenia v trnavskom Spartaku a ViOn-e Zlaté Moravce, v českej lige pôsobil v Zlíne, naposledy pôsobil v albánskom FC Bylis Ballsh. Vieme, kde sme v ostatnom období potrebovali zvýšiť kvalitu, Haris je typický hrotový útočník a tak pevne verím, že spolu s Markom Kelemenom vytvoria silnú útočnú dvojicu a budú riešením nášho citlivého miesta z posledného obdobia,“ dodal smerom k podpisu zmluvy so skúseným útočníkom z Bosny a Hercegoviny manažér A-tímu Dominik Tóth.

Medzi posily môžeme s definitívnou platnosťou zaradiť už aj príchody trojice mladých hráčov z Nitry - krídelníkov Branislava Spáčila a Patrik Danek, a stopéra Patrika Rédekyho. Petržalský dres budú v budúcej sezóne obliekať tiež stredopoliar Šimon Štefanec a obranca Simeon Kohút. „Šimon prichádza z Púchova, v mládežníckom období pôsobil v talianskom Hellase Verona. Simeon Kohút je aktuálny mládežnícky slovenský reprezentant, hráva na poste ľavého obrancu, do Petržalky prichádza z AS Trenčín,“ doplnil Dominik Tóth a smerom k aktuálnemu kádru dodal. „Na skúške máme ešte jedného stopéra, ale už teraz môžeme povedať, že káder na nasledujúcu sezónu je v podstate uzavretý. Verím, že noví hráči naplnia svoj potenciál a budú pre mužstvo v novej sezóne prínosom.“

Štart II. ligy sa nezadržateľne blíži, všetko podstatné, vrátane zhodnotenia letnej prípravy a posíl pre nový ročník, vám prinesieme v tradičnom magazíne, ktorého hosťom bude tentoraz tréner Mário Auxt a manažér mužstva Dominik Tóth. Magazín odvysielame tesne pred štartom druholigového ročníka, v zápase 1. kola vycestuje naše mužstvo na východ Slovenska, 24. júla sa FC Petržalka predstaví na ihrisku Slavoja v Trebišove.

V generálke na tento zápas a zároveň štart II. ligy nastúpi naše mužstvo dnes (piatok 16. júla) o 17:00 na ihrisku FK Železiarne Podbrezová.