Dvojgólové víťazstvo v ťažkom zápase v Humennom

Muži  -  22 Apr 2024

V rámci 25. kola MONACObet ligy vycestovali zverenci Michala Kuruca na východ Slovenska, do Humenného. V ťažkom zápase sme dokázali predĺžiť sériu víťazstiev na číslo 5, kedy sme zvíťazili 2:0 po góloch Konana a Daneka.

V 3. minúte minula Begalova strela Knurovského svätyňu. O tri minúty skvele zasiahol pri Streňovej strele Pavel Halouska a následnú dorážku Ahla zblokovala obrana Petržalky. V 8. minúte to opäť skúšal kapitán Humenného Erik Streňo, ale aj tentokrát gólman Halouska zasiahol a vyrazil loptu na roh. O päť minút neskôr ten istý hráč prestrelil bránu.

V 19. minúte bol brankár Petržalky opäť v permanencii, keď skvele vyrazil Horváthovu strelu z pravej strany na roh, zakrátko mieril aktívny Streňo z priameho kopu vedľa brány čiernobielych a pri ďalšom priamom kope v 27. minúte našiel Streňov pokus len pripraveného Halousku. O šesť minút zblokovala obrana Petržalky ďalší pokus neúnavného Erika Streňa. V 38. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď najskôr po Danekovom centri Knurovský Jakubkovu hlavičku ešte vyrazil, ale dorážajúci Arnaud Konan zblízka rozvlnil sieť. V nadstavenom čase prvého polčasu najskôr odvrátil loptu do bezpečia po Zlackého centri Filip Oršula a na opačnej strane mieril vedľa Nagyov strelecký pokus. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad FK Humenné v pomere 1:0.

V 50. minúte čaroval v ďalšom mikrosúboji s Erikom Streňom Pavel Halouska, keď zázračne vyrazil jeho pokus z bezprostrednej blízkosti. V 53. minúte zvýšila Petržalka svoj náskok, keď sa po Gašparovičovom vysunutí presadil presnou krížnou strelou po zemi Patrik Danek. O tri minúty nemieril presne domáci Igor Komjatý. V 61. minúte zakončil Gašparovič v sklze vedľa po Nagyovej prihrávke a o štyri minúty neskôr minul z výhodnej pozície na druhom konci hracej plochy bránu všadeprítomný Erik Streňo. V 68. minúte skvele vyrazil domáci brankár Knurovský Špeharovu strelu na roh, po ktorom musel znovu zasahovať, keď sa ho Lukáš Gašparovič snažil prekvapiť šikovnou strelou pod brvno.

V 74. resp. 78. minúte leteli hlavičky Lukáša Horvátha a Libora Bastla tesne mimo Halouskovej svätyne. V 85. minúte sa neujalo ani hlavičkové zakončenie Viktora Maťaša. V závere stretnutia to ešte dvakrát skúšal Lukáš Gašparovič, ale ani jedna jeho strela sa nezmestila do priestoru troch žrdí. Petržalka tak zdolala FK Humenné na jeho pôde v pomere 2:0. Najbližší zápas čaká na zverencov trénera Michala Kuruca v stredu 24.4.2024 o 16:30, kedy na domácej pôde privítajú mužstvo FK Spišská Nová Ves.

25. KOLO MONACOBET LIGY

FK Humenné - FC PETRŽALKA 0:2 (0:1)
Góly:
 38' Konan, 53' Danek
ŽK: Streňo, Franko, Horváth - Kelembet, Jakubko, Oršula, Špehar
FK Humenné: Knurovský - Zlacký (61' Bastl), Kranthove, Horváth, Komjatý, Dzurík, Balica (43' Maťaš), Streňo (67' Avetisian), Harvila, Ahl, Franko
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Jakubko, Konan, Šurnovský, Ogaga (90' Liener), Begala (90' Hečko), Nagy, Danek (77' Riznič), Kelembet (63' Špehar), Harba (46' Gašparovič)