Dvojica Sagan – Barilla dvakrát víťazne v reprezentácii SR U17 proti Litve

U17  -  25 Aug 2023

Nicolas Sagan a Alex Barilla nastúpili v dvoch prípravných stretnutiach slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov proti rovesníkom z Litvy a prispeli k výhram 2:1 a 4:0.

Prvý z dvojice prípravných zápasoch sa hral na štadióne NTC v Senci v utorok 22.8. a v základnej zostave trénera Fodreka dostal na kraji obrany príležitosť od začiatku stretnutia Nicolas Sagan. Od 64. min sa k nemu pridal aj ďalší Petržalčan Alex Barilla a obidvaja boli pri výsledkovom obrate v samom závere stretnutia, kedy slovenskí sokolíci otočili z 0:1 na konečných 2:1. Vyrovnávajúci gól na 1:1 zaznamenal v 88. min Karol Blaško a ten istý hráč premenil v nadstavenom čase pokutový kop, ktorým pečatil víťazstvo slovenskej 17-ky 2:1.

O dva dni neskôr dostal príležitosť v základnej zostave Alex Barilla a odohral celý zápas. Po hodine hry sa na ihrisko dostal tiež Nicolas Sagan a opäť oslavovala dvojica Petržalčanov víťazstvo, tentoraz v presvedčivom pomere 4:0. V prvej časti hry skóroval Bačík a Balog, v druhom polčase sa strelecky presadil strelou z pokutového kopu Vlna a v závere stretnutia uzavrel výsledok na 4:0 Samuel Kováčik.

Najbližšie sa predstaví slovenská 17-ka v septembrovom termíne (26.-28.9.) v Starej Pazove proti domácemu Srbsku U17, verme, že príležitosť dostanú opäť aj mládežníci z Petržalky.

Alex Barilla (vľavo) v zápase SR U17 - Litva U17 2:1 (22.8.2023, Senec).