FC Petržalka – FK Humenné 1:1

Muži  -  30 Aug 2021

V šlágri 6. kola II. ligy remizoval tím trénera Auxta v domácom prostredí s mužstvom s FK Humenné 1:1.

Pred úvodným výkopom si fanúšikovia pripomenuli 40.výročie postupu Petržalky do najvyššej československej súťaže, za účasti niektorých bývalých hráčov ZŤS Petržalka, ktorý vybojovali tento postup. Slávnostný výkop mal kapitán vtedajšieho tímu Ondrej Kadák. V 8. minúte si Ševčuk poradil so strelou kapitána Humenného Erika Streňa. O päť minút letelo hlavičkové zakončenie hostí tesne vedľa brány Petržalky. V 20. minúte sa Humenné ujalo vedenia. K odrazenej lopte sa dostal Streňo a presnou strelou rozvlnil sieť. O tri minúty si brankár Dávid Slávik poradil so slabou strelou Turčáka. Po prvom polčase tak viedlo Humenné v Petržalke 1:0.

V druhom dejstve zvýšila Petržalka obrátky a v 49. minúte sa dočkala vyrovnania. Milunovič fauloval v pokutovom území Simeona Kohúta a nariadenú jedenástku premenil kapitán čiernobielych Lukáš Gašparovič. V 55. minúte hlavičkovali v krátkom slede za sebou nepresne Petržalčania Šimon Kozák a Jakub Nemec. O päť minút trafil Milunovič z dobrej pozície len do bočnej siete. 63. minúta priniesla nepresné zakončenie Viktora Sliackeho. O šesť minút mal veľkú šancu Michal Hamuľak, lenže pozorný Vadim Ševčuk jeho zakončenie zblízka skvele zlikvidoval. V záverečnej desaťminútovke si ešte brankár Slávik na dvakrát poradil so strelou Miháleka a po hlavičkovom predĺžení od striedajúceho Spáčila netrafil bránu zblízka Haris Harba. V súboji o prvé miesto tabuľky sa tak v napínavom zápase zrodila remíza 1:1.

Nasledujúce stretnutie čaká na zverencov trénera Auxta v nedeľu 12.9.2021 o 10:30 opäť na domácej pôde proti kolektívu MFK Dukla Banská Bystrica.

FC PETRŽALKA – FK HUMENNÉ 1:1 (0:1)

Góly: 49. Gašparovič (11m) – 20. Streňo

FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Kozák, Nemec, Kohút, Sliacky (81. Danek), Obročník, Gašparovič, Štefanec (67. Spáčil), Turčák, Harba

FK Humenné: Slávik - Luberda, Bednár, Vasiľ, Komár (55. Zlacký), Dzurík, Harvila, Maťaš, Streňo (90. Šuľák), Hamuľak (71. Turik), Milunovič (90. Komjatý)

FCPA - FK Humenné 1:1 (0:1)