FC Petržalka U19 po výbornom vstupe do dorasteneckej ligy na priebežnom 2. mieste

U19  -  05 Okt 2022

Tím FC Petržalka U19 zaznamenal skvelý vstup do najvyššej dorasteneckej súťaže a po 6. kole mu patrí skvelé 2. miesto. Len horšie skóre delí tím trénera Demetera od vedúcej priečky!

Do súťaže vstúpil tím trénera Demetera výhrou na pôde favorizovaného FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0, po víťaznom góle Mareka Macha. Tento hráč strelil gól aj v domácom dueli proti Košiciam, ale tentoraz to na bodový zisk nestačilo a dorastenci prehrali doma 1:3. Macho dvomi gólmi a Strákoš sa pričinili o trojbodový zisk v Banskej Bystrici, ale ani v druhom domácom vystúpení sa 19-ke nedarilo a podľahla Michalovciam 0:3. O to cennejšie sú posledné výhry na ihriskách v Ružomberku (2:1) a FK Pohronie (2:0). V Ružomberku sa strelecky presadili Kelembet a v samom závere víťazným gólom Gránsky, v ostatnom dueli proti Pohroniu sa zapísali do streleckej listiny Riznič a Ďurica.

Zaujímavosťou sú 4 výhry nášho mužstva v 4 zápasoch na ihriskách súperov, naopak na domácom ihrisku si na prvé body musia naši dorastenci počkať.

Najbližšiu príležitosť budú mať už v sobotu (8.10.), kedy o 11:00 privítajú v zápase 7. kola 1. dorasteneckej ligy FK Železiarne Podbrezová.

SUMÁR ODOHRANÝCH ZÁPASOV:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Petržalka 0:1
Gól: Macho

FC Petržalka – FC Košice 1:3
Gól: Macho

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 1:3
Gól: Macho 2, Strákoš

FC Petržalka – MFK Zemplín Michalovce 0:3

MFK Ružomberok – FC Petržalka 1:2
Góly: Kelembet, Gránsky

FK Pohronie – FC Petržalka 0:2
Góly: Riznič, P. Ďurica