FC Petržalka začal letnú prípravu s novým trénerom Jánom Hasprom ml.

Muži  -  14 Jún 2022

Po zaslúženom oddychu sa v pondelok 13. júna stretli futbalisti FC Petržalka na prvom tréningu pred začiatkom letnej prípravy na svojom štadióne.  Potrvá do začiatku úvodného majstrovského zápasu vyše mesiaca, bude teda pomerne krátka, ale o to náročnejšia.

Včera krátko po 9. hodine vedenie klubu predstavilo nového trénera Jána Haspru ml., ktorý nahradil Mária Auxta a tiež privítalo hráčov na úvodnom tréningu. Po necelej hodine 27 hráčov, z toho štyria  brankári vybehli premiérovo na hlavnú plochu, aby zahájili úvodný tréning. O priebehu letnej prípravy a aktuálnej situácii v kádri nás informoval manažér A-tímu Dominik Tóth. ,,Celú prípravu absolvujeme v domácich podmienkach a odohráme aj niekoľko prípravných stretnutí, všetky vonku. V kádri zatiaľ nenastali žiadne zmeny, určite však zaznamenáme nejaké príchody a aj odchody. Zatiaľ Jakub Nemec u nás skončil zo zdravotných  dôvodov. Jarná časť nám nevyšla podľa predstáv, preto sa majitelia rozhodli pre nového trénera. Chceli dať mužstvu a do kabíny nový impulz.“     

FC Petržalka je už štyri roky stabilným účastníkom II. ligy, naposledy skončil na ôsmom mieste.  Čo si od pôsobenia v  tomto klube sľubuje Ján Haspra ml.? ,,Presne dobre viem, kde som prišiel. Petržalka je mužstvo, ktorému som v minulosti keď ešte hrávalo za Starým mostom veľmi drukoval. Vtedy som v Bratislave študoval na vysokej škole a chodiť na jeho zápasy bola veľká radosť. Chcem z celého tímu vytvoriť dobrú partiu a najviac si želám, aby na naše zápasy chodilo veľa ľudí. Aby tu bol plný štadión, dobrá atmosféra, aby sme sa stali klubom, ktorý budú mať radi nielen v Petržalke, ale v celej Bratislave. Mal som aj nejaké iné ponuky, ale Petržalka ma oslovila najmä preto, že aj majitelia, klub a celkové prostredie sa mi páčia. Verím, že tento zámer klubu so mnou vyjde a že budeme úspešní. Samozrejme, chceme hrať dobrý a zdravý futbal,“ zaželal si Ján Haspra ml., ktorý počas svojej kariéry trénoval okrem mládeže a juniorky MFK Ružomberok krátko aj Liptovský Hrádok. Dva roky viedol aj ako hlavný tréner MFK Ružomberok vo Fortuna lige a v minulom ročníku bol jeho skautom. 

Tréner Ján Haspra

Boris Turčák, najlepší strelec mužstva s 12 gólmi si sezónu predĺžil v drese treťoligového MFK Rusovce, za ktorý odohral víťazný zápas  na pôde jesenného víťaza III. ligy FK Slovan Ivan pri Dunaji. ,,Verím, že sa dobre pripravíme na nový ročník II. ligy. Je to ťažká a vyrovnaná súťaž. Nový tréner bude určite veľkou motiváciou pre každého z nás, všetci sa budú pred ním chcieť ukázať v najlepšom svetle. Uvidíme, ako kto využije šancu, ktorú dostane. Rád by som aj v novej sezóne pravidelne dával góly, za týmto cieľom si pôjdem, chcem byť na ihrisku najlepší. Ináč čo sa týka zápasu v Ivanke, jeden z majiteľov nášho klubu Marek Trajter ma oslovil, či by som nešiel našej farme Rusovciam pomôcť. Prekvapilo ma, aký to bol ťažký zápas, vyhrali sme, hoci výkon z našej strany nebol nejako dobrý,“ vraví Boris Turčák, ktorý s výnimkou jarnej časti 2021 keď pôsobil pol roka vo fortunaligovej Senici hráva za Petržalku už piaty rok.      

V dobrej nálade na zraz prišiel útočník Marko Kelemen, ktorý premiérový štart za slovenskú reprezentáciu do 21 rokov okorenil v prípravnom súboji  proti Rumunsku vyrovnávajúcim gólom na 3:3.  Z efektnej pätičky bol nakoniec exportný gól.  ,,Dva dni pred zápasom mi volal asistent trénera  Mário Auxt, či by som prišiel pomôcť mužstvu. Samozrejme, súhlasil som, bol to náročný súboj s dobrým súperom. Isteže, po dvojtýždňovej dovolenke som cítil záťaž, najdôležitejšie však bolo naše víťazstvo. Rád by som sa v tomto tíme udržal aj v ďalších stretnutiach,“ vraví autor šiestich gólov z minulej sezóny.

Prvý tréning bol taký zoznamovací, postupne však tréneri pritvrdia na dávkach, aby mužstvo bolo dobre pripravené po kondičnej a hernej stránke.        

PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV:

18.6. FC Spartak Trnava – FC Petržalka (v Jaslovských Bohuniciach)
25.6. Haladás Szombathelyi – FC Petržalka (v Szombathelyi)
29.6. ŠTK Šamorín – FC Petržalka (akadémia Dunajskej Stredy)
2.7. Ferencváros Budapešť II – FC Petržalka (v Budapešti)
9.7. FC ViOn Zlaté Moravce – FC Petržalka (Zlaté Moravce)Autor: Milan Valko