Filip Bobrovský: „Fanúšikovia si zaslúžia viac, výkonmi v Petržalke chcem zabojovať o MS U20.“

Muži  -  02 Aug 2022

Do Petržalky prišiel počas leta z dunajskostredského DAC a v úvode sezóny nastúpil vo všetkých troch doterajších druholigových dueloch. 18-ročný rodák z Hnúšte figuroval v širšom kádri slovenskej futbalovej reprezentácie pred domácim turnajom ME do 19 rokov, no miesto vo finálnej nominácii sa mu neušlo. O to väčšiu motiváciu má zabojovať v petržalských farbách o účasť na budúcoročnom svetovom šampionáte tímov do 20 rokov v Indonézii. Reč je o letnej posile, FILIPOVI BOBROVSKOM.

Prvé futbalové kroky robil v Hnúšti, neskôr sa presunul do Podbrezovej, v kategórii U14 a U15 nastupoval v drese FK JUPIE a dorastenecké obdobie zakončil pôsobením v FC DAC 1904 Dunajská Streda. „Prestup do DAC znamenal pre mňa príležitosť napredovať a tomu som podriadil v danej chvíli všetko. V akadémii som našiel to najlepšie, čo môže mladý futbalista dostať. V lete prišla ponuka z Petržalky a vzácna možnosť zbierať skúsenosti v seniorskom futbale. Vážim si, že dostávam príležitosť šancu okúsiť druholigovú seniorskú súťaž, som rád, že som tu,“ povedal na margo letného prestupu Filip Bobrovský, ktorý debutoval v petržalských farbách v 1. kole na Slovane, v dueloch v Myjave a v Rači už figuroval v základnej zostave trénera Haspru.

Čo od neho petržalský lodivod môže očakávať? Aké sú Filipove úlohy na ihrisku? „Dodať mužstvu kľud na lopte, ponúknuť rozohrávku, dlhé lopty za obranu a kvalitnú prácu v strede ihriska,“ odpovedal na otázku. Herne najlepší výkon podalo naše mužstvo na Kopaniciach, kde sme boli blízko k trojbodovému zápisu. Prehry na Pasienkoch a v nedeľu v Rači v pláne neboli. „Máte pravdu, Petržalka je mužstvo, ktoré by malo týchto súperov zdolávať. Z deviatich možných bodov máme jediný, vieme, že sa od nás čaká podstatne viac. V nedeľu hráme prvý domáci zápas, verím, že to zlomíme a pripíšeme si prvýkrát v sezóne bodový zisk.“

Mužstvo sa v nedeľu predstaví premiérovo v tejto sezóne pred domácim publikom. Duelom s Považskou Bystricou tak pokrstí nový umelý trávnik na našom štadióne. „Fanúšikovia ma milo prekvapili. Úprimne, nečakal som, že prídu aj do Myjavy. Sú super, zaslúžia si od nás lepšiu hry i výsledky. Pevne verím, že ich potešíme už v nedeľu. Hráči z Považia v úvode sezóny v úlohe nováčika pozitívne prekvapili, majú kvalitu a očakávam náročný súboj. No my si ideme po tri body, nič iné si nepripúšťame.“

Filip Bobrovský v súboji so Štefanom Pekárom v zápase 2. kola II. ligy Spartak Myjava - FC Petržalka 1:1.

Ako sme spomenuli v úvode, Filip má na konte mládežnícke reprezentačné štarty a bol blízko k účasti na tohtoročnom Eure U19 doma na Slovensku. „Obliekať národný dres je poctou pre každého futbalistu a naše mužstvo si vybojovalo účasť na budúcoročných MS do 20 rokov. Urobím všetko pre to, aby som výkonmi v Petržalke dal o sebe vedieť a som pripravený zabojovať o účasť na budúcoročnom svetovom mundiale v Indonézii,“ dodal na záver Filip Bobrovský.

VIZITKA – FILIP BOBROVSKÝ

Dátum narodenia: 4. december 2003
Miesto narodenia: Hnúšťa
Post: Záložník
Číslo dresu: 30
Najsilnejšia futbalová zbraň: kolmice smerom dopredu, prehľad v hre
Najobľúbenejšie mužstvo: Manchester United
Najobľúbenejší hráč: nemám
Predzápasový rituál: Na ihrisko vstupujem vždy pravou nohou
Najväčší fanúšikovia: Rodičia
Futbalový sen: Hrať futbal profesionálne a účasť v reprezentácii

FOTO: Jozef Bedej, FB Spartak Myjava