Haris Harba: „Bolo mi cťou obliekať petržalský dres“

Muži  -  27 Jún 2023

Po dvoch úspešných sezónach ukončil pôsobenie v našom klube aj Haris Harba. Bosniansky útočník bol zaznamenal v dvoch ostatných sezónach v 54 druholigových zápasoch spolu 22 gólov, stal sa oporou tímu na ihrisku a ako jeden z najskúsenejších hráčov bol rešpektovaným lídrom kabíny.


"Boli to dva skvelé roky, bolo to super. Klub fungoval veľmi dobre, fanúšikovia boli úžasní, škoda len, že sme hrou a výsledkami neprilákali na tribúny ešte viac ľudí. Zišla sa výborná partia hráčov, vyhovovalo mi dochádzanie z neďalekej Trnavy a môžem povedať, že som za tieto dve sezóny veľmi vďačný. Áno, bolo mi cťou obliekať bielo-čierny dres Petržalky,“
povedal svojim jedinečným prízvukom dnes už plynulou slovenčinou hovoriaci odchádzajúci top strelec dvoch ostatných sezón nášho mužstva – Haris Harba.

V obidvoch sezónach dokázal prekonať dvojcifernú hranicu strelených gólov. 22 úspešných zásahov dokázal rozdeliť rovnomerne, 11 v premiérovej sezóne 2021/22, rovnaký nástrel dosiahol aj v minulej sezóne. „Nie je to málo, ale mohlo ich byť aj viac. Moje góly sú vizitkou hry a práce celého mužstva, bez spoluhráčov by som ich nezaznamenal,“ povedal skromne kanonier Haris Harba.

Počas kariéry okúsil niekoľko zahraničných líg, pôsobil v Česku, Južnej Kórei, Turecku, Albánsku, obliekal dresy slovenských prvoligistov v Trnave a v Zlatých Moravciach. „Prešiel som toho viac naozaj dosť, spomedzi mnohých klubov radím účinkovanie v Petržalke na top priečky. Kopačky ešte nevešiam na klinec, v tejto chvíli nie je isté, kde budem v novej sezóne pôsobiť, predpokladám, že to bude nižšia súťaž v Rakúsku. Na Petržalku mám len tie najkrajšie spomienky, určite sa budeme stretávať aj na ďalších zápasoch v Petržalke, rád zavítam na štadión ako divák,“ dodal na záver lúčiaci sa Haris Harba.

Poďakovanie smerom k odchádzajúcemu Harisovi Harbovi vyslovil aj generálny manažér FC Petržalka, Andrej Kalina. „V mene vedenia klubu a fanúšikov by som sa Harisovi rád poďakoval za odvedené služby. Všetci vieme, že bol hráčom, ktorý pre petržalské farby odviedol na ihrisku aj mimo neho maximum, čoho dôkazom je aj jeho gólová bilancia z ostatných dvoch sezón. Haris, ďakujeme a v mene celej petržalskej rodiny ti prajeme do ďalšej športovej budúcnosti, a v osobnom živote, len to najlepšie. Drž sa a veľa šťastia!“