Hľadáme „Skokana roka“

Muži  -  10 Jún 2021

Počas letnej prestávky si v nasledujúcich dňoch pripomenieme niekoľko „NAJ“ z uplynulej sezóny 2020/21 a o víťazoch jednotlivých ankiet budete môcť rozhodovať vy svojimi hlasmi na facebookovom konte FC Petržalka. Minulý ročník sa niesol v znamení výrazného herného a výsledkového progresu celého mužstva a samozrejme aj jednotlivcov. V ankete „Skokan roka“ sa pokúsime, s vašou pomocou, nájsť hráča, ktorý v priebehu roka zaznamenal najväčší herný a výkonnostný progres.

Do nominácie sme zaradili sedmičku nasledujúcich hráčov, samozrejme, svoj hlas môžete pridať aj ďalším hráčom. Tu je naša ponuka (v abecednom poradí).

HURNÝ ERIK:
V porovnaní s ostatnými je ukrátený o polrok, nakoľko do Petržalky prišiel počas zimnej prestávky. V jeho prípade je ťažšie hovoriť o výkonnostnom vzostupe, v skutočnosti od prvého zápasu ukazoval v mladom veku svoj potenciál, ťah na bránu, ambíciu vyhrávať individuálne súboje jeden na jedného a blysol sa niekoľkými gólmi.

KRISZTÍN LUKÁŠ:
Skromný chalan, ktorý sa svojho času ospravedlňoval fanúšikom za neúspech v baráži o postup do dorasteneckej ligy ukázal aj v tejto sezóne, že mu na Petržalke záleží a ukážkovo disciplinovane odrobil všetko, čo videl trénerom na očiach. Dôležitý moment si pripísal v pohárovom stretnutí na Kysuciach kde nádherným, a zároveň dôležitým gólom, nakoniec prispel k senzačnému obratu a pohárový marš ho posunul do základnej zostavy aj proti Slovanu v samotnom štvrťfinále.

MIHÁLEK KRISTIÁN:
Rozbiehal sa pomalšie, no tak ako napredovalo mužstvo, tak získaval čoraz pevnejšiu pôdu pod nohami aj pilier obrannej formácie. Jeho výkony gradovali v závere jesennej časti a vyslúžil si nomináciu do reprezentácie SR do 21 rokov.

MRNKA MAREK:
Jeden z klenotov petržalského dorastu. Pri pohľade na neuveriteľnú dlhoročnú stabilitu v dorasteneckých kategóriách by sme mu mohli hovoriť „Pán spoľahlivý.“ Platí to aj o výkonoch v seniorskom tíme. Počas zimy debutoval v prípravných zápasoch a svoje miesto si zastal na výbornú. Pravda, počas druholigovej sezóny medzi seniormi veľa príležitostí nedostával, napriek tomu mu právom patrí miestenka v našej ankete „Skokan roka.“

SLIACKY VIKTOR:
Talent ukázal v dorasteneckej kategórii, ako 17-ročný vstúpil medzi seniorov a svojou rýchlosťou zaujal azda každého. Víťazný gól do siete Liptovského Mikuláša v samom závere z vyloženej šance nestrelil, ale v Košiciach pečatil na 4:0 gólom s visačkou najvyššej top-kvality. Medzitým si vybojoval miesto v základe slovenskej reprezentačnej 19-ky a stáva sa jedným z pilierov slovenskej 19-ky.

SOKOL PETER:
O jeho talente niet pochýb, vzhľadom k brankárskemu postu, je však práve „Soki“ trochu znevýhodnený v porovnaní s ostanými, v súvislosti s faktom, že sme ho počas sezóny videli v akcii len sporadicky. Pripomíname, že bol členom tzv. pohárovej zostavy a zaslúžil sa v mladom veku o postup do štvrťfinále Slovnaft Cupu. Nakoniec, zachytal si aj na Tehelnom poli a pripísal si zatiaľ svoj najdôležitejší životný zápas. Brankári dozrievajú neskôr, Peter Sokol však ukázal aj v tejto sezóne svoj obrovský potenciál a kvality.

ŠEVČUK VADIM:
Kým na začiatku sezóny zohrieval lavičku a čakal na svoju šancu, v jej priebehu si vydobil spoľahlivými výkonmi post brankárskej jednotky a v nejednom stretnutí predviedol „bodonosné“ zákroky. Bývalého mládežníckeho reprezentanta Ukrajiny zdobí tímovosť, profesionálny prístup a ambície napredovať.