Horvát pred zajtrajším duelom s Banskou Bystricou: „Potešiť na diaľku fanúšikov, cieľom minimálne bod!“

Muži  -  05 Dec 2020

Ako 18-ročný okúsil najvyššiu domácu ligovú súťaž v drese Trnavy, na konte má 6 ligových štartov a pred štartom novej sezóny prišiel do Petržalky aby vystužil stredovú formáciu nášho mužstva. Počas jesene nastúpil v dvanástich stretnutiach v čierno-bielych farbách, rozohráva štandardky a výkonmi prispel k úspešnému jesennému napredovaniu tímu trénera Pecka, ktorého výsledkom je aktuálne 8. miesto druholigovej tabuľky. Reč je o 20-ročnom ALEXANDROVI HORVÁTOVI.

Mne sa v Petržalke veľmi páči, ľudia sú tu nápomocní. Netajím, prišiel som sem ako mladý hráč, aby som získal hernú prax a minutáž. Zatiaľ sa nám na ihrisku so spoluhráčmi darí, verím, že budeme napredovať a spolu budeme úspešní,“ povedal na úvod krátko pred dnešným predzápasovým tréningom Alex Horvát. V nedeľu prispel k víťazstvu nad B tímom Slovana, v stredu vybojoval so spoluhráčmi cenný bod v Dubnici. Naše mužstvo tak vydolovalo z posledných troch zápasov celkovo sedem bodov. „V Dubnici sme odohrali náročný zápas a to najmä pre zamrznuté ihrisko, na ktorom bolo ťažké kombinovať a hrať futbal. Vypracovali sme si väčšie gólové príležitosti, z ktorých sa nám však nepodarilo skórovať. Bod berieme, ale mali sme naviac.“

Alex okúsil na vlastnej koži aké náročné je predierať sa v tabuľke zo samého dna smerom k vyšším priečkam. Po stretnutiach v Skalici a s Podbrezovou v úvode sezóny to po dvoch odohraných kolách vyzeralo takmer na ručník. Tréner Pecko a jeho zverenci sa počas jesene obdivuhodne zdvihli, mužstvo išlo v krátkom čase výkonnostne hore a pred posledným zápasom jesennej časti mu patrí po zásluhe stred tabuľky. „V úvode sezóny sme doplácali na nezohratosť, kostra tímu sa nestihla pred štartom súťaže vyprofilovať. My sme však tvrdo pracovali, verili sme, že tak ako bude plynúť čas, naše výkony pôjdu smerom hore a som rád, že dnes môžeme hovoriť o radosti petržalských fanúšikov. Už pred príchodom som vedel, že Petržalka je veľký klub s veľkou podporou fans a to sa potvrdilo. Kým mohli chodiť na štadióny, bolo ich cítiť, pomáhali nám a robia tak aj v týchto časoch, keď spoza plota fandili v zápase s B-tímom Slovana. Patrí im môj obdiv, úprimne, verím, že sa zastavia pri tom plote aj v nedeľu, počas duelu s Banskou Bystricou,“ poďakoval sa Alex najvernejším Petržalčanom za podporu.

Dukla Banská Bystrica je aktuálnym lídrom tabuľky a ašpirantom na postup. Kadiaľ by mohla viesť zajtra cesta k úspešnému výsledku proti favoritovi zápasu? „Sme si vedomí kvalít súpera, no II. liga je veľmi vyrovnaná súťaž, my hráme doma a ja verím, že sa v rozlúčke s jesennou časťou zaznamenáme minimálne bod,“ dodal na záver Alexander Horvát.

Duel 15. kola II. ligy FC Petržalka – Dukla Banská Bystrica (nedeľa 6.12.) má tradičný výkop o 10:30, hlavným rozhodcom stretnutia bude Patrik Papuča, na čiarach mu budú asistovať Michal Sluk a Anton Hrenák. Žiaľ, aj na tento zápas sú v platnosti opatrenia v súvislosti koronou a tak sa duel odohrá bez prítomnosti divákov na tribúne. Priamy prenos môžete sledovať od 10:25 na Futbalnet TV.

VIZITKA – ALEXANDER HORVÁT

Dátum narodenia: 25. september 2000
Miesto narodenia: Piešťany
Post: stredopoliar
Číslo dresu: 8
Najobľúbenejší hrač: Andrés Iniesta
Najobľúbenejší klub: FC Chelsea
Futbalový sen: Presadiť sa v európskom klube