Jesenná bodka v podobe remízy s Myjavou 1:1

Muži  -  15 Nov 2022

V záverečnom zápase jesennej časti sezóny 2022/23 remizoval tím trénera Zachariáša na domácej pôde so Spartakom Myjava 1:1, gól nášho mužstva zaznamenal Viktor Sliacky.

Už v 3. minúte sa rútil na Sokola Stanislav Olejník, ale brankár Petržalky jeho nájazd zneškodnil. Na opačnej strane hracej plochy o chvíľu prestrelil Kubicovu svätyňu z priameho kopu Juraj Piroska a v 7. minúte zakončil Olejník len do náručia pripraveného Sokola. O štyri minúty tesne minul bránu Petržalky po rohovom kope Adam Cisár, o chvíľu neskôr prestrelil z hranice pokutového územia bránu Spartaka mladý Matej Riznič. V 31. minúte chytil Denis Kubica Rizničovu hlavičku po Piroskovom centri. 38. minúta priniesla priamy kop Brazílčana Williana Silvu, ktorý Peter Sokol kryl. Po prvom dejstve tak bol stav zápasu Petržalka Myjava nerozhodný 0:0.

Do druhého polčasu vstúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 47. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď po Brigantovej prihrávke z ľavej strany zblízka prekonal brankára Kubicu mladý krídelník Viktor Sliacky. O päť minút bolo vyrovnané, keď si po Tancíkovom centri zrazil loptu nešťastne do vlastnej siete Filip Oršula. V 68. minúte chytil myjavský gólman Kubica nebezpečný Piroskov strieľaný center, záverečná desaťminútovka stretnutia priniesla najskôr veľkú šancu Petržalky, keď po akcii striedajúcich Daneka so Spáčilom prestrelil druhý menovaný zblízka Kubicovu bránu. Následne bol za protesty vylúčený hosťujúci kormidelník Lukáš Kaplan a keďže Peter Sokol o chvíľu chytil slabé Pekárovo zakončenie a v samom závere prestrelil bránu po Štefancovom priamom kope a odraze od múru Viktor Sliacky, videlo takmer 600 divákov v hmlistom počasí remízu Petržalky so Spartakom Myjava v pomere 1:1.

Tento zápas bol posledným súťažným stretnutím čiernobielych v kalendárnom roku 2022. Najbližšie privítajú futbalisti Petržalky v úvodnom jarnom kole 26.2.2023 na domácej pôde tím FK Rača Bratislava.

FC PETRŽALKA – SPARTAK MYJAVA 1:1 (0:0)

Góly: 47. Sliacky - 52. Oršula (vl. gól)
ŽK: Brigant, Sliacky, Štefanec-Willian Silva, Tancík, Pekár, Olejník
FC Petržalka: Sokol - Oršula, Privrel, Stašík, Kuník, Riznič, Bobrovský, Piroska (82. Štefanec), Sliacky, Brigant (71. Spáčil), Harba (82. Danek)
Spartak Myjava: Kubica - Willian Silva, Flamík (72. Sivák), Tancík (72. Martišiak), Pekár, Olejník, Cisár, Toman (87. Pafka), Lopušan, Mareš (81. Čurik), Legnani

FCPA - Spartak Myjava 1:1 (0:0)