Marek Kausich v úlohe hlavného trénera premiérovo zajtra na Pasienkoch proti Slovanu: „Hrať našu hru a priviesť tri body!“

Muži  -  07 Máj 2021

V zápase 28. kola II. ligy sa predstaví FC Petržalka zajtra (sobota 8.5.) v derby zápase na Pasienkoch proti B-tímu bratislavského Slovana. Mužstvo povedie, po odchode trénera Pecka, v pozícii dočasného hlavného trénera Marek Kausich.

"Futbalový život prináša aj takéto situácie. Nikdy to nie je príjemné, toto sú momenty ktoré nemajú víťazov ani porazených. My sa koncentrujeme s mužstvom na prítomnosť, všetci sme na jednej lodi, chceme zvládnuť najbližší zápas a naplno bodovať. To je v tejto chvíli to najdôležitejšie,“ komentoval nedávnu zmenu na trénerskom poste Marek Kausich.

Jeho zverencov čaká zajtrajšie derby a prestížny zápas s B-tímom Slovana. Snažili sme sa počas troch ostatných dní na stretnutie dôsledne pripraviť, pokúsime sa súpera prekvapiť, bude to zápas o nás a o tom, ako sa dokážeme nastaviť po posledných nelichotivých výsledkoch. Ja by som výkony a výsledky v ostatných troch zápasoch nedával do jedného vreca. V dueli s Komárnom sme boli minimálne 50-60 minút lepším tímom, vypracovali sme si viac šancí, žiaľ, na body sme nedosiahli. V chalanoch to niekde je akoby zaseknuté, potrebujú si nejakou drobnou zmenou na ihrisku prinavrátiť formu, možno športové šťastie a vrátiť sa tam, kde boli pred negatívnou sériou troch prehier.“

Herný obraz mužstva za tri dni ešte žiadny tréner nepretvoril, ako teda vyzerala príprava na derby a do akej miery môžeme očakávať zapracovanie nejakých nových herných prvkov? „Keď som prišiel k mužstvu, bolo jasné, že toto mužstvo disponuje jednou veľkou devízou a to bol fyzický fond. Chalani jazdili, boli kondične našlapaní a o to sa budeme opierať aj zajtra. Ak k tomu pridáme bojovnosť, verím, že si futbalovú šťastenu prikloníme na svoju stranu a dočkáme sa víťazstva. Môžem povedať, že mužstvo absolvovalo intenzívnu taktickú prípravu, uvidíme ako sa chlapcom podarí preniesť zámery na ihrisko. V každom prípade, pre nás je to zápas, ktorý chceme bez ohľadu na silu súpera zvládnuť vlastnou aktivitou, iniciatívou a kvalitou,“ povedal smerom k derby tréner Kausich.

Zaujímalo nás, ako vníma nečakanú možnosť koučovať druholigové mužstvo z osobného hľadiska. Futbalové sudičky mu „prihrali“ v tejto úlohe tri zápasy aktuálnej sezóny. Podobnú situáciu som zažil počas pôsobenia v Rakúsku, vždy som pristupoval ku kolegom s tým, že hlavný tréner je ten, ktorý nesie najväčšiu zodpovednosť, ale zároveň platí, že tak ako mužstvo nie je o jednom hráčovi, ani trénerský tím nie je o jednom človeku. Oficiálne som hlavný tréner, ale úprimne, ani to tak neberiem, ani si to nijak extra nepripúšťam. Ideme do zvyšku sezóny ako kolektív, mužstvo plus trénerský a realizačný tím. Ja osobne myslím len na samotný zápas, na to ako uspieť a pripísať si do tabuľky tri body a to ostatné, z individuálneho hľadiska, nie je v tejto chvíli podstatné,“ dodal na záver tréner Marek Kausich.

Zajtrajší zápas 28. kola II. ligy ŠK Slovan Bratislava „B“ - FC Petržalka má výkop o 10:30, hlavným rozhodcom bude Matej Choreň, na čiarach mu budú asistovať Lukáš Lauer a Marián Jankovič.