Marko Kelemen: „Na Podbrezovú sme pripravení, s podporou fanúšikov si pôjdeme za dobrým výsledkom“

Muži  -  25 Sep 2021

Do nášho mužstva prišiel pred štartom aktuálnej sezóny z Dunajskej Stredy, predtým okúsil najvyššiu slovenskú ligovú súťaž v trnavskom Spartaku (7 zápasov) a v Zlatých Moravciach (2 zápasy). 21-ročný rodák z Rožňavy MARKO KELEMEN je pre trénera Auxta alternatívou na hrot útoku a podľa jeho slov, doterajšie pôsobenie v bielo-čiernych farbách napĺňa jeho predsezónne očakávania.

"Máme káder, ktorý môžeme smelo porovnávať s prvoligovým, sú tu hráči, ktorí by si našli pevné miesto v prvoligových kádroch. Priznávam, čo sa týka mňa a mojej kariéry, niektoré veci by som v urobil s odstupom času inak, ale teraz som hráčom Petržalky, som tu spokojný a snažím sa čo najviac pomôcť nášmu mužstvu kvalitnými výkonmi,“ povedal na úvod útočník Marko Kelemen.

Aj po včerajšom tréningu bolo cítiť v kabíne pozitívnu atmosféru. Keď sme si na rozhovor vyžiadali práve Marka, prišlo na drobné podpichovačky spoluhráčov a svoje si so širokým úsmevom pridal aj kamarát a konkurent v jednej osobe Haris Harba. „My sme si sadli od prvého dňa. Prišli sme do mužstva počas leta v rovnaký deň, čo je zaujímavé, rovnako ako ja, aj Haris hrával v minulosti za Trnavu a za ViOn Zlaté Moravce. Od prvého dňa nám to ladí, spolu sa dopĺňame. Je to skúsený futbalista, snažím sa od neho čo najviac naučiť, predsa len, pôsobil v českej lige a má skúsenosti zo zahraničných súťaží,“ zložil kompliment svojmu skúsenejšiemu spoluhráčovi Marko Kelemen.

Aj vďaka jeho výkonom ťahalo naše mužstvo od 2. kola päťzápasovú sériu víťazstiev a vyhuplo sa na samé čelo druholigovej tabuľky. Možno nám prišla vhod facka v 1. kole a prehra v Trebišove. Niekedy to môže mužstvo zoceliť a to je aj náš príbeh. V nasledujúcich kolách sme predvádzali konsolidované výkony, prišli výhry a do tabuľky pribudli cenné body. Škoda posledného zápasu s Banskou Bystricou, ale taký je futbal. Predtým bola šťastena na našej strane, v tomto zápase sa priklonila na stranu súpera a v závere sme inkasovali nešťastný gól,“ komentoval priebeh sezóny Marko Kelemen. Už zajtra ho čaká spolu so spoluhráčmi ďalšia výzva – uspieť proti mužstvu z Podbrezovej.

"Taktiku na Podbrezovú si necháme pre seba, počas týždňa sme urobili maximum a môžem povedať, že sme pripravení. Žiaľ, budeme sa musieť zaobísť bez Miša Obročníkom a Simeona Kohúta. Obidvaja sú zranení, Mišo je s nami v kabíne, trénuje individuálne, dobré správy prichádzajú aj v súvislosti so Simeonom. Ten utrpel vážnejšie zranenie, ak sa nemýlim, mal ľahký otras mozgu a zlomenú čeľusť. Týmto mu posielam za celú kabínu pozdrav a nech sa čo najskôr vráti naspäť medzi nás.“

Dôležitá informácia pre fanúšikov – vstup na zajtrajší zápas je podmienený potvrdením o očkovaní, o prekonaní covidu alebo negatívnym výsledkom testu v papierovej alebo elektronickej forme (režim OTP, t.j. očkovaní, testovaní, prekonaní). „Dúfam, že to neodradí fanúšikov, zajtra nás prídu podporiť v čo najväčšom počte a my sa budeme snažiť ich potešiť gólmi a dobrým výsledkom,“ dodal na záver útočník Marko Kelemen.

Zápas 10. kola II. ligy FC Petržalka – FK Železiarne Podbrezová má zajtra (nedeľa 26.9.) výkop o 10:30, hlavným rozhodcom zápasu bude Pavel Ochotnický, na čiarach mu budú asistovať Milan Štrbo a Marek Galo.

VIZITKA – MARKO KELEMEN

Dátum narodenia: 29. apríla 2000
Miesto narodenia: Rožňava
Post: Útočník
Číslo dresu: 9
Najobľúbenejší klub: Real Madrid
Najobľúbenejší hráč: Cristiano Ronaldo
Najväčšia futbalová prednosť: „Výber miesta v šestnástke“
Predzápasový rituál: „Vstupujem na ihrisko vždy pravou nohou“