Matúš Kianička: „Trofej pre hráča mesiaca vystavená vo vitríne na čestnom mieste“

U15  -  30 Nov 2021

Ostatné obdobie v dôsledku opatrení mládežníckemu futbalu nepraje a tak si naši hráči s ocenením pre najlepšieho „hráča mesiaca“ budú musieť na odmenu v podobe tréningu s A-tímom istý čas počkať. Postupne vám predstavíme všetkých štyroch ocenených za uplynulé obdobie, prvým z nich je hráč kategórie U15 MATÚŠ KIANIČKA.

Keď si v polčasovej prestávke zápasu so Slovojom Trebišov preberal na hracej ploche cenu, patril ešte do kategórie U14. Predvedenými výkonmi si medzitým vydobil miesto už v kategórii U15. „Ocenenie pre mňa veľa znamená, keď mi prišla sms-ka s radostnou správou, pochválil som sa samozrejme doma. Trofej je vystavená na čestnom mieste vo vitríne, ceremoniál si prišli na štadión pozrieť rodičia, brat i dedko s babkou. Som rád, že mohli byť pri tom,“ otvoril debatu Matúš Kianička.

V kategórii U14 bol dlho zverencom trénera Viktora Portha. „Matúš si zaslúžil ocenenie najmä vďaka svojmu prístupu k futbalu. Mám na mysli najmä jeho prácu v tréningovom procese, a hlavne nasadenie a výkony v samotných zápasoch. Je to víťazný typ hráča, na ihrisku vyniká bojovnosťou, okrem kondičných kvalít môže mužstvo ťažiť z jeho futbalovosti a dá sa povedať, že je použiteľný na viacerých hráčskych funkciách, ale najväčší prínos vidím u neho, ak ho obsadíme na niektorom z ofenzívnych postov. Vo veku 13 rokov sa prepracoval z kategórie U14 do 15-ky. Vzhľadom na jeho morálno-vôľové vlastnosti na vysokej úrovni, a tiež cieľavedomosť som presvedčený o tom, že má všetky predpoklady byť platným hráčom aj v tomto tíme,“ ohodnotil svojho nedávneho zverenca Viktor Porth.

Matúš sa uviedol v tíme U15 impozantne. „Premiéru som si odbil proti Lokomotíve Trnava a podarilo sa mi streliť dva góly. Cítim, že v tejto kategórii sa hrá rýchlejšie, ale partia je super, myslím si, že po ťažších začiatkoch som zapadol do kolektívu a verím, že chalanom pomôžem aj v ďalších zápasoch.“

Matúšovi sme dnes zavolali neplánovane v deň narodenín. Oslávenec tak pravdepodobne absolvoval prvé interview v deň svojich 13-tich narodenín. Popriali sme mu všetko najlepšie a zaujímalo nás, či narodky oslávi tréningom. „Pekne ďakujem a áno, ako hovoríte, od 18:00 ma čaká on-line tréning. V tomto období to inak nejde, pracujem na sebe, včera som absolvoval beh, trénujem individuálne s loptou, robím čo sa dá,“ dodal na záver mládežnícky hráč mesiaca žiackej kategórie Matúš Kianička.

Matúš Kianička (tretí zľava) krátko po slávnostnom ceremoniáli.

VIZITKA – MATÚŠ KIANIČKA:

Dátum narodenia: 30.11.2008
Miesto narodenia: Bratislava
Kategória: U15
Post: Záložník
Číslo dresu: 9
Najobľúbenejší klub: FC Liverpool
Najobľúbenejší hráč: Mohamed Salah
Môj futbalový sen: „Ak to má byť sen, tak titul majstra sveta“