Mrnka má za sebou seniorskú premiéru, zajtra o 10:30 na Rapide proti 21-ke Slovana

Muži  -  22 Jan 2021

V dorasteneckom výbere U19 patrí medzi opory, nie je prekvapením, že počas zimnej prípravy dostal príležitosť aj v seniorskom tíme trénera Pecka. 18-ročný MAREK MRNKA absolvoval minulý týždeň v dueli s Komárnom premiéru v seniorskom futbale a figuruje aj v kádri nášho mužstva na zajtrajší prípravný duel proti tímu ŠK Slovan Bratislava U21.

Mihálek – Petryk – Filipiak – Mrnka. Také bolo zloženie obrannej štvorice v minulotýždňovom prípravnom stretnutí proti KFC Komárno. Pre dorastenca Mareka Mrnku to bolo vôbec premiérový kontakt so seniorským futbalom. „Priznám sa, na začiatku stretnutia som bol v strese, predsalen, nastupoval som za mužov prvýkrát. Potom som sa rozohral, po prvých vydarených prihávkach to zo mňa opadlo a cítil som sa na ihrisku dobre,“ opísal svoje pocity po vydarenej premiére.

"Keď to porovnám s našou dorasteneckou súťažou, určite sa hralo minimálne o level rýchlejšie, po fyzickej aj kondičnej stránke bolo cítiť značný rozdiel. Na druhej strane, po tom, čo som absolvoval s kondičným trénerom Boďom v rámci posilky a v rámci prípravy s mužstvom, som mal pocit, že na ihrisku stíham a vládzem,“ hovorí Marek Mrnka a jeho slová potvrdzuje fakt, že na ihrisku pobudol bez striedania celých 90 minút.

"Samozrejme, nie všetko mi vyšlo, prišli aj usmernenia, popravde aj vzhľadom k tomu, že som hral s mužstvom prvýkrát, niečo podobné som čakal. Pre mňa to však bola cenná skúsenosť, som vďačný chalanom a trénerovi za podporu, zápas hodnotím pozitívne,“ povedal na margo výhry 2:1 nad Komárnom talentovaný obranca.

A ako vníma svoje šancu na miesto v kádri pre zvyšok druholigovej sezóny? „K tomu sa mi ťažko vyjadruje. V skutočnosti dnes nikto nevie, či sa bude alebo nebude súťaž U19 dohrávať. Koncentrujem sa na prípravu, tréningy, zápasy. Ak by som mal odpovedať, či by som si trúfol, poviem áno, a zároveň by som dodal, že si uvedomujem, že musím na sebe ešte veľa pracovať.“

Zajtra čaká naše mužstvo druhé z piatich prípravných stretnutí, o 10:30 nastúpi FC Petržalka na Rapide proti tímu U21 bratislavského Slovana. „Teším sa, že som v nominácii na zápas, okrem mňa sú v nej ďalší spoluhráči z dorastu. Aj keď ide o prípravu, hráme derby proti Slovanu a to nám velí vyhrať,“ dodal na záver odhodlane Marek Mrnka.

Zápas ŠK Slovan Bratislava je na programe zajtra (sobota 23.1.) o 10:30, hrá sa na ihrisku Rapidu v Prievoze, žiaľ, tak ako ostatné stretnutia, v dôsledku opatrení sa odohrá aj tento zápas bez diváckej kulisy.