Na Pasienkoch proti béčku Slovana bezgólová remíza 0:0

Muži  -  07 Aug 2023

V stretnutí 2. kola II. ligy remizoval tím trénera Kuruca na pôde ŠK Slovan Bratislava 0:0.

Prvú šancu zápasu mal v 6. minúte domáci Adler da Silva, keď jeho zakončenie vyrazil pozorný Halouska nohou na roh. Zakrátko hlavičkoval po rohovom kope Elvis Isaac a lopta s prispením obrancu Šurnovského skončila na brvne. Aktívnu úvodnú desaťminútovku domáceho Slovana uzavrela Kušnírova strela, ktorá našla pripraveného Pavla Halousku. V 17. minúte sa rútil sám na bránu opäť Adler, ale brankár Halouska jeho snahu zmaril výborným zákrokom. Po následnom rohovom kope hlavičkoval aktívny Adler nad bránu Petržalky a v 24. minúte chytil brankár Hrdina strelu Gašparoviča z priameho kopu. V 32. minúte to skúsil z diaľky ghanský stredopoliar Cletus Nombil, ale Adam Hrdina dokázal tento pokus vyraziť. O päť minút mal dve dobré možnosti na otvorenie skóre zápasu mladý Viktor Sliacky. V prvom prípade jeho pokus tesne minul horný roh Hrdinovej svätyne, v tom druhom dokázal proti prudkej strele gólman belasých úspešne zasiahnuť. Po prvom polčase tak bol stav zápasu medzi rezervou Slovana Bratislava a Petržalkou nerozhodný 0:0.

Do druhého dejstva vstúpilo oba tímy bez zmien v zostavách. 48. minúta priniesla strelu Gašparoviča do miest kde stál pripravený Adam Hrdina. O chvíľu bol mladý brankár Slovana na mieste aj pri ďalšom pokuse aktívneho Sliackeho a v 67. minúte mierila tesne nad strela striedajúcho Patrika Čiernika. Rovnaký hráč to skúšal o chvíľu znovu, ale tento raz zasiahol pri jeho pokuse o obstrel brankár Hrdina. V 73. minúte chytil Halouska nedôraznú Isaacovu hlavičku a o štyri minúty letela tečovaná strela Nombila tesne vedľa. Následne tesne minul Halouskovu bránu strelecký pokus striedajúceho Hornyáka, na opačnej strane ihriska chytil Hrdina Konanovu hlavičku a keďže sa v závere zápasu nepresadil ani Matija Babovič, skončilo bratislavské derby medzi Petržalkou a Slovanom Bratislava B remízou 0:0.

Najbližší zápas čaká na zverencov trénera Kuruca v nedeľu 13.8.2023 o 10:30 doma proti Spartaku Myjava.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA B – FC PETRŽALKA 0:0

ŽK: Marušin, Szalma - Kachnič, Halo, Assuncao
ŠK Slovan: Hrdina - Kramár, Križan, Marušin, Baláž (82. Szalma), Habodasz (70. Hornyák), Koseček, Kušnír (66. Mišovič), Isaac, Božik (66. Spáčil), Adler da Silva
FC Petržalka: Halouska - Kachnič(77. Assuncao), Privrel, Babovič, Nombil, Oršula, Sliacky, Halo (84. Onuoha), Gašparovič (65. Čiernik), Konan, Šurnovský

ŠK Slovan Bratislava B - FCPA 0:0 ()