Na Pasienkoch proti béčku Slovana víťazstvo 2:0

Muži  -  23 Aug 2021

V zápase 5. kola II. ligy zvíťazil tím trénera Auxta na ihrisku B-tímu ŠK Slovan Bratislava 2:0. Do streleckej listiny sa zapísali v 19. min Viktor Sliacky a 51. min Haris Harba.

Prvú šancu zápasu, mal v 9. minúte domáci Valentín lenže z dobrej pozície po centri Hornyáka prestrelil Sokolovu bránu. Na druhej strane zakončil slabo Turčák len do náručia gólmana Rybára. Ten sa následne vyznamenal, keď s námahou vyškriabal končekmi prstov nad brvno hlavičku Harisa Harbu. V 12. minúte zakončil hlavou Jakub Nemec tesne vedľa brány belasých. O ďalšie dve minúty trafil Harba do bočnej siete. V 19. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Ľavý obranca Kohút potiahol loptu, prihral Sliackemu a ten technickou strelou z diaľky, aj s prispením teču domáceho obrancu Lacka, prekonal brankára Tomáša Rybára. Zakrátko vystrelil nepresne Petržalčan Michal Obročník. V 43. minúte mohla Petržalka zvýšiť, lenže strelu Hurného i následnú dorážku Miháleka gólman Rybár bravúrne zneškodnil a následný pokus Harbu preletel bránu Slovana. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Slovanom B 1:0.

Do druhej časti hry urobil tréner Auxt dve zmeny v zostave. Viktora Sliackeho a Erika Hurného nahradili Branislav Spáčil a Šimon Štefanec. V 51. minúte navýšila Petržalka svoj náskok. Po peknej rýchlej kombinácii sa dostal k centru Simeon Kohút, Spáčil prihral v pokutovom území loptu Harisovi Harbovi, ktorý ju po zemi poslal za Rybárov chrbát. O tri minúty mieril z hranice šestnástky nad kapitán Petržalky Gašparovič. Na opačnej strane to onedlho skúšal rovnako nepresne domáci Ondřej Petrák. V 63. minúte si vymenili loptu Harba a Gašparovič, druhý menovaný našiel centrom Štefanca, ktorý zblízka trafil žrď Rybárovej brány. V 74. minúte letela krížna strela Spáčila vedľa. V záverečnej štvrťhodine si už Petržalka vedenie postrážila, súpera nepustila do vážnejšej šance a keďže ďalšie góly už v zápase nepadli, zvíťazila na Pasienkoch nad Slovanom B 2:0.

Nasledujúci zápas čaká na zverencov trénera Mária Auxta v stredu 25.8.2021 o 17:00, kedy sa v zápase 2. kola Slovnaft Cupu predstavia na pôde tímu OFK Trebatice.
Autor: Tomáš Emrich.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA B – FC PETRŽALKA 0:2 (0:1)

Góly: 19. Sliacky, 51. Harba

ŠK Slovan Bratislava B: Rybár - Mičák, Lacko, Laczkó, Valentín (74. Čech), Petrák (84. Schlossár), Habodasz (59. Kušnír), Hornyák, Jackuliak (74. Haramia), Hubert, Matoš (59. Rosenberger)
FC Petržalka: Sokol - Mihálek, Kozák, Nemec, Kohút (84. Kuník), Sliacky (46. Spáčil), Obročník, Hurný (46. Štefanec), Gašparovič, Turčák (73. Danek), Harba (73. Kelemen)

ŠK Slovan Bratislava B - FCPA 0:2 (0:1)