Na pôde žilinského béčka vysoká výhra 4:1

Muži  -  09 Aug 2021

V zápase 3. kola II. ligy zvíťazil tím trénera Auxta na ihrisku MŠK Žilina B 4:1, gólovo sa presadil Lukáš Gašparovič, dva góly zaznamenal Haris Harba, štvrtý gól pridal Marko Kelemen. Aktuálne patrí nášmu tímu 6. miesto druholigovej tabuľky.

V 8. minúte pokryl brankár Ševčuk strelu Pečovského. O päť minút vymenil Tomáš Nagy Michala Obročníka. V 22. minúte zakončil Danek po Turčákovom centri len do náručia brankára Teplana. Z následnej akcie sa zrodil prvý gól stretnutia, keď sa krásnou ďalekonosnou strelou do horného rohu presadil Lukáš Gašparovič. O ďalších päť minút mieril z dobrej pozície nad hráč MŠK Vladimír Trabalík. V 34. minúte letel pokus Tandaru tesne vedľa Ševčukove svätyne. V záverečnej päťminútovke prvého polčasu to najprv skúšal nepresne opäť Trabalík a na opačnej strane sa pokus Štefanca obtrel o žrď Teplanovej brány. Po prvom dejstve tak viedla Petržalka nad Žilinou B 1:0.

Do druhej časti hry vstúpila Žilina s jednou zmenou, keď Vladimíra Trabalíka vymenil Tomáš Vaľovčin. V 47. minúte Žilinčania vyrovnali. Po peknej kombinácii a centri Bariho z ľavej strany sa presadil presným volejom Trenton Yenne. O chvíľu hlavičkoval po Štefancovom centri Nagy len do Teplanovho náručia. V 51. minúte sa Petržalka znova ujala vedenia. Loptu potiahol Danek, prihral Harbovi a vysoký útočník z Bosny a Hercegoviny sa zblízka nemýlil. O tri minúty mierila tečovaná strela Yenneho mimo brány Petržalky a po ňom nemieril presne ani jeho spoluhráč Kristián Bari. V 58. minúte dala Petržalka tretí gól. Na roh Gašparoviča si naskočil Haris Harba a prudkou hlavičkou zvýšil na 3:1. V 68. minúte netrafil bránu svojím pokusom Boris Turčák. V 85. minúte uzavrel stav zápasu na konečných 4:1 striedajúci Marko Kelemen, ktorý dorazil do odkrytej brány strieľanú prihrávku Kristiána Miháleka. O chvíľu to Mihálek skúšal aj sám, lenže Marek Teplan jeho strelu s námahou vyrazil nad brvno. Petržalka tak zdolala MŠK Žilina B presvedčivo 4:1.

Najbližšie strentutie odohrajú zverenci trénera Mária Auxta v nedeľu 15.8.2021 o 10:30 na domácej pôde proti mužstvu FK Partizán Bardejov.

Autor: Tomáš Emrich:

MŠK ŽILINA B - FC PETRŽALKA 1:4 (0:1)

Góly: 48.Yenne – 22. Gašparovič, 51., 58. Harba, 85. Kelemen
MŠK Žilina B: Teplan - Tandara, Leitner, R. Nagy, Owusu, Pečovský, Yenne, Gomola (82. Capko), Trabalík (46. Vaľovčin), Cicek (64. Gerebenits), Bari
FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Redéky, Nemec, Kohút, Obročník (13. T.Nagy), Gašparovič, Štefanec (77. Kozák), Turčák (77. Sliacky), Danek (58. Kuník), Harba (77. Kelemen)

MŠK Žilina B - FCPA 1:4 (0:1)