Na Štiavničkách prehra s Duklou Banská Bystrica 1:3

Muži  -  21 Apr 2022

V dohrávanom stretnutí 23. kola podľahol tím trénera Auxta tímu MFK Dukla Banská Bystrica 1:3, gól FC Petržalka strelil v 68. minúte Marko Kelemen.

Už v 3. minúte zakončil vedľa Sokolovej brány po Polievkovom centri Matej Franko. Na opačnej strane to o chvíľu skúšal Haris Harba, ktorého technická strela minula Hruškovu svätyňu. V 8. minúte vyrazil Peter Sokol fantasticky pokus Mazana z blízka na roh. Následne sa Dukla ujala vedenia. Mazan posunul loptu Polievkovi, ktorý našiel centrom hlavu Mateja Franka a ten sa zblízka nemýlil. Zakrátko si brankár Sokol poradil s ďalšou Polievkovou strelou. Na druhej strane hracej plochy letela strela Gašparoviča mimo. 14. minúta priniesla tvrdú strelu Záhumenského do bočnej siete. O tri minúty vyrazil pozorný Sokol pokus Mazana. O tri minúty si brankár Hruška poradil so slabou Hurného strelou. Na druhom konci ihriska letel priamy kop Prikryla vedľa a rovnako skončil aj lob Lukáša Gašparoviča. V 29. minúte chytil gólman Sokol pokus Petra Mazana. 36. minúta priniesla nepresný tečovaný pokus Róberta Polievku. V 38. minúte strelila Dukla druhý gól. Po prihrávke Mazana z pravej strany sa presnou strelou k žrdi presadil kapitán Polievka. Onedlho mieril Mazan vedľa Sokolovej svätyne. V 42. minúte zakročil Peter Sokol pri šanci Mateja Franka, po prvom polčase tak viedla Banská Bystrica nad Petržalkou 2:0.

Do druhého dejstva urobila Petržalka tri zmeny v zostave. Simona Vlasáka, Michala Obročníka a Erika Hurného nahradili Jakub Hronec, Patrik Danek a Marko Kelemen. V 50. minúte trafil domáci Záhumenský strelou z otočky žrď Sokolovej brány. O dve minúty mal veľkú šancu Marko Kelemen po Danekovej prihrávke, lenže pozorný Hruška jeho pokus zmaril. V 54. minúte prišiel tretí gólový úder domácich. Strelu Migaľu ešte Sokol stačil vyraziť, ale na dorážku Polievku bol prikrátky. V 65. minúte Petržalka znížila. Danek unikol po pravej strane prihral Kelemenovi, ktorý presnou strelou prekonal brankára Hrušku. V 75. minúte mieril z hranice pokutového územia nad Lukáš Gašparovič a rovnaký hráč netrafil Hruškovu svätyňu aj v 79. minúte. V závere to ešte skúšal striedajúci Viktor Sliacky, ale jeho slabú strelu Matúš Hruška kryl. Banská Bystrica tak zvíťazila nad Petržalkou v pomere 3:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Mária Auxta v nedeľu 24.4.2022 o 10:30, keď na domácej pôde privítajú tím FC Košice.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - FC PETRŽALKA 3:1 (2:0)

Góly: 9. Franko, 38., 54. Polievka - 68. Kelemen
ŽK: Franko, Richtárech - Kohút, Hronec, Riznič
MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Franko (60. Šulc), Ľupták, Kupčík, Polievka (88. Uhrinčať), Prikryl, Migaľa, Pišoja, Willwéber (75. Richtárech), Záhumenský (60. Slaninka), Mazan (88. Jurčišin)
FC Petržalka: Sokol - Vlasák(46. Hronec), Kuník, Nemec, Kohút, Tóth, Obročník (46. Danek), Gašparovič, Štefanec (61. Riznič), Hurný (46. Kelemen), Harba (71. Sliacky)