Na záver druholigovej súťaže remíza 2:2 v Púchove

Muži  -  21 Máj 2023

V záverečnom 30. kole II. ligy remizoval tím trénera Kuruca na pôde MŠK Púchov 2:2. Góly FC Petržalka zaznamenali v 34. min. Danek a v 87. min z pokutového kopu Gašparovič, naše mužstvo obsadilo v konečnom hodnotení 12. miesto.

Prvú šancu stretnutia mali domáci, keď Letenayova krížna strela minula Sokolovu bránu. Následne musel pre zranenie odstúpiť Petržalčan Riznič, ktorého nahradil mladý Maximilián Halo. Na druhej strane ihriska tesne minul Pilného svätyňu zblízka David Oduko a v 12. minúte najskôr vyrazil Pilný Danekovu strelu po Oršulovej prihrávke na roh, po ktorom prestrelil bránu stopér Konan. Následne sa vyznamenal brankár Peter Sokol, keď skvele vyrazil na roh strelecký pokus Kapusniaka. 16. minúta priniesla Assuncaovu strelu, ktorú Pilný kryl, o päť minút to vyskúšal z diaľky Púchovčan Pobořil, ktorého strela našla pripraveného Sokola. V 28. minúte zakončoval zblízka Lukáš Letenay, ale skvelý Sokol vyrazil tento pokus na roh. O štyri minúty vykopol Patrik Danek z bránkovej čiary strelu Biricza a v 34. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa po Gašparovičovej prihrávke presadil presnou strelou po zemi agilný Patrik Danek. V 41. minúte musel autor gólu pre zranenie odstúpiť a nahradil ho Matúš Kuník, po prvom polčase tak viedla Petržalka v Púchove 1:0.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s jednou zmenou, keď Csabu Biricza vymenil Štefan Holiš. V 48. minúte vyrazil Peter Pilný skvele na roh strelu Davida Oduka a o päť minút rovnako výborne zasiahol pri Kuníkovom zakončení zblízka. Zakrátko musel zasahovať gólman Petržalky Sokol pri strielanom centri Kaufmana a na druhej strane hracej plochy vyrazil Pilný s námahou priamy kop Lukáša Gašparoviča. V 58. minúte Púchov vyrovnal, keď Holiš vystihol Kohútovu prihrávku dozadu a strelou po zemi rozvlnil sieť. Následne vyrazil potorný Sokol na roh ďalšiu Kaufmanovu hlavičku a onedlho pokryl aj Kapusniakove zakončenie hlavou po Mrázovom rohu. V 66. minúte prestrelil bránu Púchova Oduko a o tri minúty tesne minul Sokolovu svätyňu svojou strelou Adrián Kopičár. Zaujímavý zápas pokračoval Holišovou hlavičkou ktorá len tesne minula bránu čiernobielych a na opačnej strane sa nezmestil medzi tri žrde pokus striedajúceho Spáčila, ani hlavička domáceho Letenaya o chvíľu neskôr. V 85. minúte trafil do brvna Sokolovej brány tvrdou strelou Adrián Kopičár. V 87. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď nariadenú jedenástku po faule na Assuncaa premenil kapitán Lukáš Gašparovič. V 90. minúte Púchov vyrovnal, keď sa po rohovom kope presadil Lukáš Letenay. V závere zápasu videli po druhých žltých kartách červené karty domáci Radim Pobořil a hosťujúci Timotej Tóth, Petržalka si tak rozdelilia body s Púchovom po remíze 2:2. Sezónu 2022/2023 tak zakončila na 12. mieste tabuľky so ziskom 34 bodov a skóre 40:43.

Ilustračné foto: Martin Gabura

MŠK PÚCHOV - FC PETRŽALKA 2:2 (0:1)

Góly: 58. Holiš, 90. Letenay - 34. Danek, 87. Gašparovič (11m)
ŽK: Moško, Kopičár-Oršula, Gašparovič
ČK: Pobořil - Tóth
MŠK Púchov: Pilný - Kaufman, Moško, Pobořil, Mazanovský, Kopičár, Michlík (74. Slovák), Biricz (46. Holiš), Mráz (68. Holáň), Kapusniak (62. Loduha), Letenay
FC Petržalka: Sokol – Riznič (5. Halo), Danek (41. Kuník), Minka (70. Brigant), Oduko (70. Spáčil), Oršula, Kohút, Tóth, Assuncao, Gašparovič, Konan

MŠK Púchov - FCPA 2:2 (0:1)