Najlepším strelcom Lukáš Gašparovič s tuctom gólov

Muži  -  15 Jún 2021

Najlepšim strelcom nášho mužstva, v rámci druholigovej sezóny 2020/21, sa stal s 12 gólmi Lukáš Gašparovič. Do streleckej listiny sa zapísalo 14 hráčov.

37 krát prekonali naši hráči brankárov súperov v 28 zápasoch uplynulej druholigovej sezóny. Suverénny najlepším strelcom sa stal s 12 gólmi Lukáš Gašparovič, ktorý sa postaral o tretinu celkového počtu strelených gólov FC Petržalka.

Na druhej priečke figuruje kvarteto trojgólových strelcov Kozlovský – Jedinák – Obročník – Vondryska, trojica Turčák, Hurný a Sliacky zaznamenali po dvoch góloch, šesť hráčov si pripísalo po jednom góle a v jednom prípade si súper strelil vlastný gól. Do streleckej listiny sa v uplynulej sezóne zapísalo 14 hráčov.

12 – Gašparovič
3 – Kozlovský, Jedinák, Obročník, Vondryska
2 – Turčák, Hurný, Sliacky
1 – Hambálek, Václav, Vician, Gembický, Dopater, Horvát
1 – vlastný gól súpera

Strelecky sme vyšli naprázdno v 6 stretnutiach, dvakrát hneď v úvode sezóny v Skalici a doma s Podbrezovou. Rekordný počet gólov dosiahli naši chlapci na ihrisku FC Košice pri víťazstve 4:0, po tri góly zaznamenali v zápase 6. kola doma s Púchovom (3:2), v 19. kole v Poprade (3:0) a v 24. kole doma s Bardejovom (3:2).