Návrat Ševčuka po ročnej pauze medzi žrde - prišiel, videl, zvíťazil

Muži  -  19 Okt 2022

Rímsky cisár Julius Caesar po vyhranej bitke proti pontskému kráľovi Frankovi vyslovil pamätný výrok „Veni, vidi, vici“, čo je v preklade niečo ako „Prišiel som, videl som, zvíťazil som.“ Tento citát vystihuje aj príbeh nášho brankára Vadima Ševčuka, ktorý sa pred rokom v zápase 14. kola minulého ročníka proti Komárnu vážne zranil, po 358-dňovej pauze nastúpil prvýkrát v súťažnom zápase v dueli proti Slavoju Trebišov, a vrchovatou mierou sa zaslúžil o trojbodový zisk FC Petržalka po výhre 3:0.

"Mám za sebou veľmi ťažký rok. Prežil som náročné obdobie. Najskôr operácia, po nej rehabilitácia, v mojej krajine vypukla vojna… Trpezlivo som čakal na vytúžený deň, kedy sa budem môcť znovu postaviť medzi žrde. Som rád, že som sa mohol vrátiť a pomôcť mužstvu k výhre a k trom bodom,“ povedal „Ševa“ krátko po zápase s Trebišovom a z jeho mimiky tváre a gestikulácie bolo cítiť, že sa mu v mysli odohral v skratke celý minulý rok a všetko, čím si musel v uplynulom období prejsť.

"Ja som vďačný všetkým, ktorí mi počas tohto obdobia pomáhali. Tréner Boďo ma dal dokopy kondične, pomocnú ruku mi podal neraz Ján Babinský, môj agent Kristián Kovács, ale aj vedenie klubu, fanúšikovia, chalani v šatni. Všetkým vám pekne ďakujem za pomoc náročnom období. Pozorne som celý čas sledoval výkony mužstva a v duchu som si hovoril, že Petržalka predsa nemôže padnúť na samé dno tabuľky. Som rád, že sme sa odrazili z dna. Teraz treba ísť krok za krokom a stúpať v tabuľke vyššie.“

Ševčuk bol pripravený nastúpiť do brány už pred odloženým duelom v Dolnom Kubíne. Osud chcel, že zápas sa v pôvodne stanovenom termíne neodohral a tak sa „comeback“ nášho gólmana konal až minulú nedeľu a na domácom trávniku. „Pred zápasom v Žiline som mal menší zdravotný problém s krížami, nebol som fit, ale toto zranenie nestojí za reč. Moja šanca prišla proti Trebišovu, vedel som dlho, že nastúpim v základe, nastavil som si hlavu a išiel som do toho. Nebolo to nič nové pre mňa. Odchytal som v minulosti veľa zápasov,“ vysvetľoval okolnosti svojho návratu medzi žrde jeden z hrdinov zápasu Vadim Ševčuk.

Na ihrisku dominoval, vychytal čisté konto, fanúšikovia ho vyhlásili za hráča zápasu. „Som spokojný, takto má vyzerať Petržalka. Gratulujem mojim skvelým spoluhráčom ku gólom a k hre. Piroska to trafil nádherne, obrana mi výdatne pomáhala, som rád, že sme odohrali zápas na nulu,“ tešil sa krátko po zápase a smerom k najbližším dňom dodal: „Teraz si vychutnávame radosť, ale všetci vieme, že pred nami je ešte zvyšok jesene a nič zásadné sa pre nás nemení. Iba si oddýchneme a potom je treba definitívne zabudnúť na Trebišov a nastaviť si hlavy na najbližšie zápasy. Potrebujem voziť body aj z ihrísk súperov.“

Vadim Ševčuk je silný mladý muž a osobnosť na ihrisku aj mimo neho. Keď sme sa stretli po jeho októbrovom zranení, pred minuloročnými Vianocami na štadióne, opieral sa o barle a v rozhovore povedal, že neklesá na duchu, že bude na sebe pracovať ešte viac ako kedykoľvek predtým, že sa vráti oveľa silnejší a že si počká na deň, kedy sa opäť postaví do brány. Deň D prišiel v nedeľu a po zápase s Trebišovom sme mu jeho výrok pripomenuli. „Keď niečo poviem, tak sa to snažím aj urobiť,“ dodal na záver nedeľňajší Mr. Zero - Vadim Ševčuk.