Nicolas Sagan sa stal najlepším hráčom Slovenska v kategórii do 15 rokov!

U17  -  08 Mar 2023

FC Petržalka sa teší z úspechov hráčov akadémie. Okrem vynikajúcich výsledkov našej U19-tky, ktorá je aktuálne lídrom najvyššej ligy sa nedávno z prvenstva v ankete Grassroots SFZ - najlepší hráč v kategórii U15 tešil náš hráč Nicolas Sagan.

 

 Ľavý obranca je oporou tímu do 17 rokov, sám to, že hráva medzi staršími hráčmi vníma ako bonus. "Nevadí mi, že hrám so staršími, som za to vďačný, keďže mám možnosť hrať ťažšie zápasy. Práve to mi môže do budúcnosti pomôcť byť ešte lepším."

 Nicolas má už v tomto veku na konte deväť reprezentačných štartov. V najcennejšom drese si už zahral proti Slovinsku, Rakúsku, Moldavsku či Lotyšsku. "Najlepší zápas, ktorý som zatiaľ v reprezentácii odohral bol ten proti Slovinsku. Bol to vcelku behavý zápas, čo mi celkovo dosť vyhovuje. Keď som sa dostal do nominácie prvýkrát, boli to skvelé pocity. Samozrejme mal som aj trochu stres," konštatoval s úsmevom. 

 V rozhovore s už teraz úspešným hráčom pochopiteľne nechýbala otázka futbalového vzoru a vysnívaného angažmá. "Obdivujem Cristiana Ronalda, pretože sa snaží v každom smere posunúť latku vyššie. Páči sa mi jeho nastavenie a vysnívaným klubom je pre mňa Liverpool. Rád by som si jedného dňa vyskúšal aj Premier League." Nicolas Sagan tiež konštatoval, že v FC Petržalka sa cíti dobre, záujem ostatných klubov vníma už teraz. "Kontaktovali ma z DAC-u a Podbrezovej, ale hráme rovnakú ligu a som tu spokojný."
Autor: Róbert Kmeťo