Nováčik Patrik Čiernik: „Zajtra do Galanty s cieľom pridať k hernému prejavu aj úspešný výsledok“

Muži  -  11 Júl 2023

V kategórii U17 bol v Šali najlepším strelcom a zakrátko sa presunul do trnavského Spartaka. O dva roky neskôr sa tréner Karhan presunul do Nitry a vzal si so sebou aj talentovaného útočníka, ktorého neskôr po návrate do Trnavy viedol tréner Gaži. Prvé seniorské kroky robil v B-tíme bratislavského Slovana a za skúsenosťami sa presunul do Galanty, kde prispel k historicky najlepšiemu umiestneniu v histórii klubu v 3. lige. Pred zajtrajším prípravným duelom na pôde treťoligistu sme sa rozprávali dnes už s bývalým hráčom Galanty, nováčikom v petržalskom drese, 20-ročným útočníkom PATRIKOM ČIERNIKOM.

"V B-tíme Slovana som okúsil prvýkrát seniorskú súťaž, no jar mi priniesla nižšiu minutáž a tak som prijal ponuku z Galanty. Bol to skvelý krok. Našiel som tam výborného trénera, skvelú partiu a čo bolo najdôležitejšie – pravidelne som začal nastupovať a zbierať cenné minúty. Keď k tomu pripočítam historické umiestnenie v podobe 2. miesta v 3. lige, musím povedať, že Galanta bola jedna super štácia, s najlepším kolektívom, v akom som doteraz pôsobil. Na tento klub mi zostanú len tie najkrajšie spomienky,“ povedal Patrik Čiernik o svojom nedávnom zamestnávateľovi.

Pôsobenie v Petržalke vníma ako ďalší krok smerom dopredu. Napriek mladému veku je jednou z posíl, od ktorej sa očakáva, že bude motorom mužstva v druholigovej súťaži. „Prichádzam sa zlepšovať napredovať a to nielen hráčsky, ale aj mentálne. Som nastavený odovzdať v každom zápase v petržalskom drese 120% a urobím všetko čo bude v mojich silách aby sme boli úspešní ako tím. Samozrejme, nechcem si sám na seba upliesť bič v podobe privysokých očakávaní a nechcem sa púšťať do veľkohubých vyhlásení, ale prichádzam bojovať a odovzdať maximum v petržalských farbách,“ hovorí odhodlane nováčik Patrik Čiernik.

Do prípravy vstúpil spolu so spoluhráčmi tromi tesnými prehrami v Zlatých Moravciach, v dueli s SK Líšeň i naposledy v Skalici. Mužstvo podáva sympatické výkony, no zatiaľ sa mu nedarí výsledkovo. Hra je v poriadku, chýbajú len výsledky. „Súhlasím. Herne sa dokážeme ligistom vyrovnať, chýba len pretaviť herný prejav do uspokojivých výsledkov. Ale sme len v príprave a body sa budú rozdávať až v ostrej súťaži. Verím, že to zlomíme a v najbližších zápasoch uspejeme aj z pohľadu výsledkov.“

Možno práve Patrik Čiernik by mohol poznať recept na prekonanie obrany jeho bývalého klubu v zajtrajšom prípravnom stretnutí v Galante. „Bolo by výborné, keby sme naskočili na víťaznú vlnu, pevne verím, že to zajtra zlomíme a dočkáme sa prvého víťazstva. Ako som povedal, do Galanty sa budem vracať vždy rád a tak zajtrajší zápas má pre mňa špeciálnu príchuť. Poznám sa tam so všetkými hráčmi a funkcionármi, určite sa pozdravíme, ale verím, že na trávniku bude tentoraz úspešnejší môj nový klub,“ povedal Patrik Čiernik na margo zajtrajšieho stretnutia.

Mladý útočník si pochvaľoval atmosféru v petržalskej kabíne, vyzdvihol líderské vlastnosti starších hráčov a prezradil, že Tomáš Kachnič je dokonca jeho vzdialená rodina. Duel FC Slovan Galanta – FC Petržalka je na programe už zajtra (12.7.), prípravné stretnutie má výkop o 18:00.

PATRIK ČIERNIK - VIZITKA

Dátum narodenia: 7.4.2003
Miesto narodenia: Podunajské Biskupice
Post: Útočník
Najobľúbenejší hráč: Dominik Szoboszlai, Erling Haaland
Najobľúbenejší klub: FC Liverpool
Predzápasový rituál: „Nemám. Spomeniem len dychové cvičenie, ktorým sa vždy nabudím pred zápasom. Pomáha mi to.“