Nový trávnik pokrstený výhrou 2:1 nad MŠK Považská Bystrica

Muži  -  08 Aug 2022

V zápase 4. kola II. ligy zdolal tím trénera Hasrpu MŠK Považská Bystrica 2:1, strelcami gólov nášho mužstva boli Haris Harba a Martin Privrel.

V úvodných sekundách zápasu mal veľkú šancu kapitán Považskej Bystrice Róbert Demjan, ktorého hlavička tesne minula Sokolovu bránu. v 4. minúte hlavičkoval po rohovom kope nad stopér hostí Kucharčík. O šesť minút neskôr sa vyznamenal brankár Petržalky Sokol, keď skvele zneškodnil prudkú hlavičku Tomáša Nagya zblízka. 20. minúta priniesla zakončenie Lukáša Slávika z ľavej strany, lenže jeho halfvolej Peter Sokol kryl. O sedem minút letelo zblokované zakončenie rovnakého hráča nad bránu Petržalky. V 36. minúte to skúšal domáci Haris Harba, ale z hranice pokutového územia prestrelil bránu. V 43. minúte sa hostia ujali vedenia, keď sa po centri Zuziaka z ľavej strany presadil presnou hlavičkou Lukáš Slávik. V závere polčasu to ešte zakončil nepresne domáci kapitán Juraj Piroska a v nadstavenom čase čase aj mladý Riznič, ktorý si loptu po Harbovej prihrávke nespracoval dobre a gólman Hodál ju chytil. Po prvom polčase tak Petržalka prehrávala s Považskou Bystricou najtesnejšie 0:1.

Do druhého dejstva urobil tréner domácich Ján Haspra ml. dve zmeny. V stretnutí už ďalej nepokračovali Juraj Piroska a Richard Lásik, namiesto ktorých nastúpili Šimon Štefanec a Filip Bobrovský. V jeho úvode mal dobrú príležitosť vyrovnať striedajúci Štefanec, lenže po Harbovej prihrávke netrafil Hodálovu svätyňu. O päť minút odkopol Radovan Hodál loptu v poslednej chvíli pred dobiedzajúcim Rizničom. V 58. minúte musel brankár hostí zasiahnuť pri strieľanom centri Bobrovského. 65. minúta priniesla vyrovnanie pre Petržalku. Spáčil potiahol loptu po pravom krídle, našiel prihrávkou voľného Harisa Harbu, ktorý prudkou strelou zblízka prekonal brankára Hodála. Zakrátko sa predieral Viktor Sliacky, ale hosťujúci gólman sa mu vrhol pod nohy a jeho snahu zmaril. V 69. minúte vystrelil nepresne autor prvého gólu hostí Lukáš Slávik. O dve minúty sa Petržalka ujala vedenia. Sliackeho roh predĺžil hlavou Stašík a Martin Privrel pohodlne doklepol loptu do siete. 84. minúta priniesla Privrelovu hlavičku, ktorá po centri Štefanca letela vedľa a následne netrafil bránu ani lob Rolanda Gerebenitsa takmer z polovice ihriska. V závere zápasu vysunul Gerebenits Spáčila, lenže mladý krídelník Petržalky trafil len bočnú sieť. V nadstavenom čase podržal Petržalku brankár Peter Sokol, keď v skrumáži pred bránou zabránil Demjanovi, aby dostal loptu siete. Petržalka tak otočila nepriaznivý stav a zdolala Považskú Bystricou v pomere 2:1. Víťazne tak pokrstila novopoložený umelý trávnik.

Najbližšie stretnutie odohrajú čiernobieli v sobotu 13.8.2022 o 17:00, kedy sa na ihrisku v Ličartovciach predstavia proti družstvu 1. FC Tatran Prešov.

FC PETRŽALKA – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:1 (0:1)

Góly: 65. Harba, 71. Privrel - 43. L. Slávik
ŽK: Sokol, Obročník - Boris
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Privrel, Stašík, Sukhar, Obročník, Lásik (46. Bobrovský), Piroska (46. Štefanec), Sliacky (89. Tóth), Riznič (61. Spáčil), Harba (79. Gerebenits)
MŠK Považská Bystrica: Hodál - Gajdoš, Kucharčík, Matejčík, Vaculík, Gamboš (90. Hundák), Boris (81. Čiernik), L. Slávik, Nagy (81. Begáň), Demjan, Zuziak

FCPA - MŠK Považská Bystrica 2:1 (0:1)