Novým trénerom FC Petržalka je Alexander Zachariáš

Muži  -  20 Sep 2022

Novým kormidelníkom FC Petržalka sa stal doterajší tréner petržalskej 16-ky Alexander Zachariáš.

Jeho meno je späté s dlhoročným pôsobením na poste trénera viacerých mládežníckych tímov bratislavského Slovana kategórií U12 – U19, ale tiež s naším klubom. V rokoch 2009-2012 pôsobil v Petržalke na poste trénera v dorasteneckých kategóriách a v sezóne 2013/14 viedol A-tím FC Petržalka Akadémia v III. lige. O rok neskôr sa presunul do katatskej Dohy, kde bol asistentom trénera druholigového Al Markhyia Doha, v aktuálnej sezóne pôsobil v našom klube na poste trénera FC Petržalka U16.

O vyjadrenie v súvislosti s voľbou nového trénera sme požiadali generálneho manažéra FC Peržalka, Andreja Kalinu: „V prvom rade by som sa chcel poďakovať odchádzajúcemu trénerovi Jánovi Hasprovi ml. za odvedenú prácu, jeho nástupcom sa stal Alexander Zachariáš. Napriek tomu, že počas trénerskej kariéry sa venoval v porovnaní so seniorskými kategóriami predovšetkým práci s mládežou, považujeme ho za skúseného trénera. V momentálnej situácii je pre FC Petržalka tou najlepšou voľbou. Pracoval v klube, pravidelne navštevoval zápasy A-tímu a detailne teda pozná prostredie a aktuálnu situáciu v A-tíme. Držíme mu palce a veríme, že mužstvo naštartuje na víťaznú vlnu k spokojnosti fanúšikov a futbalovej rodiny FC Petržalka,“ povedal smerom k trénerovi Zachariášovi v mene vedenia klubu Andrej Kalina.

Tréner Alexander Zachariáš sa po reprezentačnej pauze predstaví v svojej druholigovej premiére v zápase 11. kola (2.10.) v Dolnom Kubíne, o týždeň neskôr zavíta na pôdu MŠK Žilina B a domácemu publiku sa prvýkrát predstaví v zápase 13. kola (16.10.) v zápase proti Slavoju Trebišov.