Ogaga Oduko po vydarenej premiére: „Do Petržalky som prišiel tvrdo pracovať, mám tie najvyššie ciele.“

Muži  -  25 Apr 2023

Prvý štart v petržalských farbách si pripísal pred týždňom v Šamoríne, v domácej premiére vyšperkoval svoj výkon dvomi presnými zásahmi do siete Dolného Kubína. Bývalý mládežnícky reprezentant Nigérie tak má v štatistikách na konte 2 zápasy, 2 výhry a 2 góly. Ogaga David Oduko, ako znie jeho celé meno, po zápase žiaril šťastím.

"Samozrejme, že sa teším. Od spoluhráčov som počul, ako vedia fanúšikovia vytvoriť na štadióne skvelú atmosféru a teraz som ju zažil na vlastnej koži. Minulý týždeň som v Šamoríne absolvoval debut v bielo-čiernych farbách, teraz som nastúpil prvýkrát pred domácim publikom a zápas nám vyšiel na výbornú. Fanúšikovia i my hráči môžeme byť spokojní,“  hovoril krátko po záverečnom hvizde nedeľného stretnutia.

Mladý Nigérijčan hýril pohybom a hokejovou terminológiou, pripísal si víťazný, rozdielový gól, keď jeho milimetrová umiestnená strela k žrdi priniesla Petržalčanom vedenie 2:1. V druhej časti hry potom prispel k vysokej výhre nášho mužstva ďalšou umiestnenou strelou do siete brankára hostí Vajsa. „Som hrdý, že môžem hrať za tento klub. V Bratislave sa cítim veľmi dobre. Ľudia v meste i v klube sú veľmi milí, priateľskí. Platí to aj o spoluhráčoch. Prijali ma v kabíne veľmi dobre, darí sa nám aj na ihrisku, verím, že budeme v takýchto výkonoch pokračovať.“

Ogaga Oduko má na konte päť reprezentačných štartov za sedemnástku Nigérie, Slovensko je jeho druhou legionárskou krajinou, keď predtým okúsil najvyššiu gruzínsku súťaž v FC Saburtalo Tbilisi. Ambiciózny mladík sa netají tými najvyššími métami. „Môj cieľ je anglická Premier League. Myslím to vážne. Ja som prišiel do Petržalky tvrdo pracovať, makať do úmoru, a keď odvádzate dlhodobo maximum, nič nie je nemožné,“ zdôrazňoval s plnou vážnosťou autor dvoch nedeľňajších gólov.

Sebavedomá bola aj jeho odpoveď, do ktorého anglického klubu má v predstavách namierené. „Manchester City,“ znela pohotová odpoveď a v podobnom duchu odvetil aj na pripomienku, že práve v tomto klube stavajú len na top hviezdach svetového futbalu. „To je v poriadku. Mám len dvadsať rokov, ako som povedal, budem disciplinovaný a koncentrovaný na to, čo dennodenne robím. Som pripravený obetovať futbalu a svojmu cieľu všetko.“

V každom prípade dal o sebe nováčik v petržalských farbách vedieť a určite si ho budú všímať viac aj súperi. V najbližšom kole sa predstaví naše mužstvo opäť v domácom prostredí proti B-tímu MŠK Žilina. „Pôjdeme do zápasu tak ako doteraz, s cieľom zvíťaziť a potešiť fanúšikov. A či sa mi podarí streliť ďalší gól? Budem rád ak pomôžem mužstvu a budem si môcť zopakovať gólovú oslavu a potešiť sa s fanúšikmi ako v dueli proti Dolnému Kubínu, ale to najdôležitejšie je naše mužstvo a naša spoločná túžba vyhrávať a napredovať,“ dodal na záver nováčik v petržalských farbách, Ogaga David Oduko.
VIZITKA:

Meno: Ogaga David Oduko
Dátum narodenia: 11.08.2002
Miesto narodenia: Agbarho (Nigéria)
Post: Stredopoliar
Číslo dresu: 23
Reprezentácia: Nigéria U17 (5 zápasov)

KLUBY:

… - 2020 Fresh Talents FC Lagos (Nigéria)
2021 FC Saburtalo Tbilisi (Gruzínsko)
2022 FootyFanz United (Nigéria)
2023 FC Petržalka
Foto: Martin Gabura