Patrik Danek po dueli s Malženicami: „Dva góly by som vymenil za víťazstvo“

Muži  -  19 Sep 2023

Po zranení naskočil Patrik Danek do druholigového diania v druhom polčase stretnutia v Púchove, v domácom zápase proti Trebišovu zaznamenal jeden gól, v ostatnom stretnutí proti Malženiciam dokonca dva. Ani skvelá gólová vizitka navrátilca do základnej zostavy tímu trénera Kuruca nestačila Patrikovi Danekovi po zápase na to, aby bol po dueli s Malženicami spokojný.

„Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Súper nemal čo stratiť, hral odvážne, my sme navyše vstúpili do zápasu zle. Neskôr sme hru i skóre vyrovnali, zatlačili sme súpera, dali sme gól na 2:1 a mali sme zápas uzavrieť tretím gólom, To sa žiaľ nestalo, inkasovali sme od súpera, ktorý hral v oslabení gól na 2:2… Čo na to povedať? Nie sme spokojní, situácie sme neriešili tak, ako by sa na ihrisku žiadalo,“ netajil sklamanie a nespokojnosť bezprostredne po zápase Paťo Danek.

Na ihrisku opäť vynikal rýchlosťou. Po tom čo zaradil najvyšší rýchlostný stupeň, súper nemal nárok. Práve z týchto situácií rezultovali nebezpečné situácie pred bránou súpera a nakoniec aj dva góly z jeho kopačiek. „Pri prvom góle som videl, že gólman je mimo brány, podarilo sa mi dobre zorientovať a vyhodnotiť situáciu, som rád, že to tam padlo. Pri druhom góle som vnímal postavenie brankára, vybehol a v hlave som mal jediné riešenie, poslať loptu lobom do brány. Zapadla do siete, tešili sme sa z vedenia 2:1, ale náskok sme neudržali. Škoda. Sám so sebou môžem byť síce spokojný, ale moje dva góly by som vymenil za víťazstvo.“

Súper sa prezentoval snaživým výkonom, v Petržalke vybojoval cenný bod. „My sme sa najmä v úvode prispôsobili súperovi, nechytili sme vstup do zápasu. Výsledok nás mrzí, ja sám som mohol pridať aj ďalšie góly, niektoré situácie som za stavu 2:1 mal riešiť lepšie,“ premýšľal po nevydarenom zápase nad príčinami strateného náskoku Patrik Danek a smerom k najbližšiemu duelu v Dolnom Kubíne dodal: „Nečaká nás nič ľahké, potrebujeme sa spamätať a koncentrovať na najbližší zápas. Cieľ bude jasný, budeme chcieť vybojovať v Dolnom Kubíne body, ktoré sme stratili doma s Malženicami a v predošlých zápasoch.“

Zápas 9. kola II. ligy MFK Dolný Kubín – FC Petržalka je na programe už v sobotu 23.9.2023 o 15:30, na štadióne v Dolnom Kubíne.
Foto: Martin Gabura