Patrik Danek: „Proti Rohožníku koncentrovane, s cieľom nadviazať na sériu výhier"

Muži  -  18 Aug 2021

rvé futbalové kroky robil v Hlohovci, od kategórie U15 pôsobil v FC Nitra, kde počas dvoch sezón stihol nazbierať 16 ligových štartov a pripísal si aj premiérový ligový gól. V minulosti sa venoval atletike a ako sám priznáva, z vytrvalostných behov ťaží aj na futbalových trávnikoch. Počas leta bol jednou z nových akvizícií v tíme trénera Auxta a v nedeľňajšom zápas proti Bardejovu okúsil premiérovo gólovú radosť aj v bielo-čiernych farbách. Víťazný gól na 2:1 strelil v závere stretnutia mládežnícky reprezentant, od leta v službách FC Petržalka - PATRIK DANEK.

Na ihrisko prišiel v druhej časti hry. Nakoniec sa postaral o víťazný gól. Očakával som centrovanú loptu z ľavej strany, videl som, že by mohla prepadnúť až ku mne a tak sa aj stalo. Zle som si ju prebral prvým dotykom, ale nakoniec som si loptu posnul, vystrelil a skončilo to v sieti. Trafil som ju veľmi dobre, som rád, že gól pomohol k trom bodom,“ komentuje víťazný gól do siete Bardejova 19-ročný útočník Patrik Danek. V návale emócií sa rozbehol k rohovej zástavke a tá mala čo robiť, aby vydržala nával emócií po víťaznom góle. „Oslava bola spontánna. Jednoducho som sa rozbehol smerom k fanúšikom a chcel som sa s nimi podeliť o radosť,“ dodal v súvislosti s gólovou oslavou.

Tretí trojbodový zápis v rade posunul naše mužstvo už na 4. miesto druholigovej tabuľky. Škoda stratených bodov v Trebišove, kde sme určite nemuseli prehrať. Som rád, že po zápase v Žiline, kde sme podali v tomto ročníku zatiaľ najlepší výkon, sme sa presadili a zapísali si tri body aj doma s Bardejovom. Vedeli sme, čo bude Bardejov hrať, aj po remízovom polčase sme verili, že sme na správnej ceste a do druhej časti hry sme išli s tým, čo sme si predsavzali na začiatku zápasu. Mali sme aj trochu šťastia, ale čo je dôležité, po záverečnom hvizde sme sa tešili z víťazstva my,“ hovorí autor víťazného gólu. Zápas začínal na lavičke náhradníkov, s čím ho vyprevádzal tréner do druhého polčasu? „Mojou úlohou bolo oživiť hru, prízvukoval mi, aby som si veril jeden na jedného a pokúsil sa streliť nejaký gól.“

Svoju druhopolčasovú misiu splnil 19-ročný mládežnícky reprezentant na jednotku. V repre nazbieral štarty v kategórii U17, U18 a U19, presadil sa aj v slovenskej lige, teraz je pred ním výzva v podobe úspešného účinkovania v petržalských farbách. „V Nitre sa stalo to čo sa stalo, nerád by som sa k tomu vracal. Druhá liga je pre mladých hráčov výborná skúsenosť, dostal som príležitosť pôsobiť v Petržalke a som veľmi šťastný, že tu môžem pôsobiť. Už dnes nás čaká súper z Rohožníka. Nebude to ľahký zápas, súper má svoju kvalitu, skúsené mužstvo, nič si nemôžeme dovoliť podceniť. Očakávam podobný zápas ako s Bardejovom, budeme útočiť do plných, potrebujeme byť koncentrovaní celých 90 minút,“ dodal na záver Patrik Danek.

Predohrávaný zápas 7. kola II. ligy FC Petržalka – FC Rohožník má výkop o 17:00, hlavným rozhodcom zápasu bude Igor Valent, na čiarach mu budú asistovať Peter Čajka a Peter Tokoš.

VIZITKA – PATRIK DANEK:

Dátum narodenia: 02.10.2001
Miesto narodenia: Trnava
Najobľúbenejší klub: Real Madrid
Najobľúbenejší hráč: Cristiano Ronaldo
Najväčšia futbalová prednosť: Rýchlosť a súboje jeden na jedného
Futbalový sen: Najskôr slovenská liga a neskôr zahraničie

ŠTATISTIKY:

Reprezentácia SR U17: 5 / 0
Reprezentácia SR U18: 1 / 0
Reprezentácia SR U19: 3 / 0

FC Nitra (1. liga) 2019/20: 5 / 0
FC Nitra (1. liga) 2020/21: 11 / 1