Petržalčanky zažiarili v Poprade, prispeli k prvenstvu na Turnaji regionálnych výberov WU14

Dievčatá  -  29 Apr 2022

Výber Bratislavského futbalového zväzu dievčat do 14 rokov zvíťazil na tradičnom Turnaji regionálnych výberov 2022 v Poprade. FC Petržalka mal v tomto výbere najpočetnejšie zastúpenie, 8 hráčok a 2 trénerky sa zaslúžili o celkové prvenstvo výberu BFZ.

V hornom rade zľava: Miroslava Badžgoňová (as. trénerky), Amália Gräffingerová, Paula Zuzkáčová, Terézia Šoltysová, Dominika Schmidtová, Lucia Sklenárová, trénerka Ivana Balážiková a v dolnom rade Lea Tesáková, Zuzana Slovíková, Sabína Kollárová, reprezentovali FC Petržalka na regionálnom turnaji výberov WU14 v Poprade a prispeli k prvenstvu výberu BFZ WU14.

Bratislavčanky odohrali na turnaji 3 zápasy a bez straty bodu suverénne obsadili prvé miesto. Postupne zdolali výbery ZsFZ 1:0, SsFZ 3:1 a VsFZ 3:1. O zhodnotenie sme požiadali trénerku tímu Ivana Balážikovú.

"V prvom rade by som rada vyzdvihla organizáciu turnaja, bola na vysokej úrovni a dejisko turnaja, štadión NTC v Poprade, dodal turnaju dôstojnosť. Vychádzali nám vstupy do zápasov a prvé polčasy, strieľali sme v nich rýchle góly a kontrolovali zvyšky zápasov. Na turnaji sme strelili sedem gólov a inkasovali iba dva, aj z tohto pohľadu je prvenstvo na turnaji zaslúžené. Petržalka mala v kádru najpočetnejšie zastúpenie, až osem hráčok, čo je výsledok skvelej práce trénerky Petríkovej, ktorá vedie žiacke družstvá dievčat. Šoltysová a Tesáková nastúpili vo všetkých zápasoch, výstavný gól z diaľky strelila Kollárová v treťom zápase proti VsFZ, k celkovému prvenstvu prispeli výkonmi aj ďalšie hráčky nášho klubu, čo je prísľub do budúcnosti.“

FOTO: SFZ