Petržalka po výhre 2:1 nad FK Pohronie vo štvrťfinále Slovnaft Cupu

Muži  -  07 Apr 2021

Tím trénera Pecka si prebojoval medzi osem najúspešnejších tímov aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu 2020/21. V Topoľčanoch zvíťazil nad fortunaligovým FK Pohronie 2:1 po góloch Gašparoviča z penalty a Obročníka.

V osemfinále Slovnaft cupu narazili futbalisti Petržalky na fortunaligový klub FK Pohronie. Zápas sa odohral na neutrálnej pôde v Topoľčanoch. V jeho úvode vystrelil vedľa Jenčovej brány Lukáš Gašparovič. O štyri minúty prihral Gašparovič Krisztínovi, ktorého zakončenie pokryl Tomáš Jenčo. V 22. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď po faule na Krisztína v pokutovom území premenil nariadenú penaltu kapitán čiernobielych Lukáš Gašparovič. O štyri minúty hlavičkoval Nzeiy z dobrej pozície do náruče pripraveného Petra Sokola. V 33. minúte Pohronie vyrovnalo, keď vzal Fadera loptu Petrykovi, posunul ju Petrovi Galuškovi, ktorý zblízka pohodlne zakončil do odkrytej brány. V 39. minúte sa znovu na bránu rútil mladý útočník z Gambie Alleu Fadera, lenže Peter Sokol včas vybehol a odhlavičkoval loptu do bezpečia. Po prvom polčase bol v Topoľčanoch nerozhodný stav 1:1. Do druhého dejstva urobil český kormidelník Pohronia Jan Kameník dve zmeny, keď Weira a Nzeyiho vymenila dvojica Mazan, Adamec.

Trenér Petržalky Ladislav Pecko v polčase nepristúpil k zmene v zostave. V 48. minúte letel priamy kop Gašparoviča tesne nad Jenčovu svätyňu. O štyri minúty mieril nepresne Michal Obročník. Onedlho trafil zblízka brvno striedajúci hráč Pohronia Martin Adamec. 65. minúta priniesla peknú strelu Ismaela Daa, ktorú vyrazil brankár Sokol. V 73. minúte to znovu skúšal neúnavný Obročník, lenže ani tento raz nenamieril presne. Na opačnej strane hracej plochy prihral Fadera Galuškovi, ktorý zakončil vedľa Sokolovej brány.Následne vystrelil nepresne aj striedajúci  Adler da Silva a o chvíľu si na opačnej strane rovnako počínal Lukáš Gašparovič. v 77. Sa Petržalka ujala vedenia, keď sa nádhernou strelou presadil Michal Obročník, ktorý vymietol horný roh Jenčovej brány. Onedlho zakončoval tiesnený Gašparovič zblízka tesne vedľa  brány Pohronia. V závere zápasu sa ešte prezentoval nepresnou strelou Adler da Silva a obrana  Petržalky zblokovala na žrď strelu striedajúceho Blahúta. V závere zápasu si už čiernobieli vedenie postrážili a tak zvíťazila Petržalka nad Pohroním v pomere 2:1 a postúpila už do štvrťfinále Slovnaft Cupu.

Najbližšie stretnutie odohrajú petržalskí futbalisti v nedeľu 11.4.2021 o 10:30 na domácej pôde proti tímu Partizán Bardejov BŠK.

Autor: Tomáš Emrich.

FK POHRONIE - FC PETRŽALKA 1:2 (1:1)

Góly: 33. Galuška - 22. Gašparovič (11m), 77. Obročník

FK Pohronie: Jenčo - Župa, Jenat, Štrba (56. Heurtaux), Špiriak, Weir (46. Mazan), Nzeyi (46.Adamec), Badolo (75.Blahút), Dao (67.Adler da Silva), Fadera, Galuška
FC Petržalka: Sokol - Krisztín, Petryk, Filipiak, Kozlovský, Sliacky (86. Dopater), Obročník, Kudlička (62. Horvát), Jedinák (62. Oscar), Gašparovič (90. Habovčík), Vondryska (62. Hurný)

FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FCPA 1:2 (1:1)