Po výbornom výkone výhra 3:0 nad Trebišovom

Muži  -  17 Okt 2022

V zápase 13. kola II. ligy zvíťazil tím trénera Zachariáša na domácom štadióne 3:0, autormi gólov boli Marek Pittner, Juraj Piroska a Matej Riznič.

Petržalka začala aktívne a už v 4. minúte sa ujala vedenia. Po Spáčilovom predĺžení hlavou potiahol loptu po ľavej strane Tomáš Brigant, ktorého prihrávku usmernil zakončil prudkou strelou pod brvno Marek Pittner. O päť minút zakončili hostia akrobaticky len do Ševčukovho náručia. V 13. minúte pokryl brankár Petržalky aj Špakovu hlavičku po rohovom kope. 17. minúta priniesla po ďalšom rohu volej Ilinja, ktorý tesne minul bránu Petržalky. O päť minút sa hostia rútili po zle rozohratom priamom kope na bránu Petržalky, ale pozorný Ševčuk výborne zasiahol pri Sanusiho šanci nohou. V 26. minúte najskôr hlavičkoval zblízka Privrel do rukavíc pozorného Filipa Dlubáča a na opačnej strane ihriska minul bránu pokus Ridwana Sanusiho. O päť minút neskôr letel Brigantov volej vedľa brány Slavoja. V 39. minúte sa po Privrelovej slabej hlavičke dostal k lopte Kenneth Ikugar, lenže Vadym Ševčuk znovu vybehol a zneškodnil jeho príležitosť. V 42. minúte zastavil Sanusiho nebezpečný center hlavou Martin Privrel, lopta poskakovala pred bránou, ale gólman Ševčuk ju dokázal ukryť do rukavíc. V závere prvého dejstva ešte zblízka prekopol bránu Petržalky Ikugar. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Trebišovom najtesnejšie 1:0.

Do druhej polovice stretnutia vstúpili obe družstvá bez zmien v zostavách. V 54. minúte zvýšila Petržalka svoj náskok, keď z priameho kopu krásne trafil s prispením pravej žrde kapitán Juraj Piroska. V 64. minúte minul Samuel Jenat hlavou Ševčukovu svätyňu. O tri minúty minul Dlubáčovu bránu Lásikov pokus. V 70. minúte pekne prenikol po pravej strane mladý Branislav Spáčil, lenže zblízka poslal loptu nad bránu Trebišova. Onedlho vsietili čiernobieli tretí gól, keď sa po Kuníkovom vysunutí presadil presnou prízemnou strelou k žrdi ďalší talentovaný mladík v zostave Petržalky Matej Riznič. O tri minúty mal po Ikugarovom pase veľkú šancu Vladimír Bajtoš, ale domáci brankár Ševčuk dokázal aj tentokrát úspešne zasiahnuť. V 78. minúte mal ďalšiu dobrú príležitosť aktívny Ikugar, ale Vadym Ševčuk jeho strelu fantasticky vyrazil na roh. V 86. minúte trafil Lásik po Brigantovej prihrávke do žrde Dlubáčovej brány. V závere stretnutia mal po Gerebenitsovej prihrávke dobrú šancu nováčik v kádri Petržalky Filip Oršula, ale brankár Dlubáč vyrazil jeho zakončenie na roh. V nadstavenom čase ešte hlavičkoval nad Martin Privrel. Petržalka tak zdolala Slavoj Trebišov v pomere 3:0.

Najbližší zápas čaká na zverencov trénera Zachariáša v sobotu 22.10.2022 o 14:30 na pôde tímu FK Dubnica nad Váhom.

FC PETRŽALKA – SLAVOJ TREBIŠOV 3:0 (1:0)

Góly: 4. Pittner, 55. Piroska, 71. Riznič
ŽK: Riznič, Spáčil, Bobrovský - Špak, Rokyta, Zsemlye, Begala, Sanusi
FC Petržalka: Ševčuk – Pittner (63. Sliacky), Privrel, Stašík, Kuník, Lásik, Riznič (77. Bobrovský), Piroska (63. Štefanec), Brigant, Oršula, Spáčil (82. Gerebenits)
Slavoj Trebišov: Dlubáč - Jenat, Špak, Rokyta, Zsemlye (74. Novák), Begala, Danko (85. Kovalčin), Bajtoš, Sanusi (60. P. Kolesár), Ikugar

FCPA - SLAVOJ Trebišov 3:0 (1:0)