Posily Oscar, Vondryska a Hurný, v príprave zajtra pod Zoborom proti FC Nitra

Muži  -  29 Jan 2021

V ďalšom zo série prípravných stretnutí nastúpi naše mužstvo zajtra (sobota 30. januára) o 11:00 na pôde účastníka najvyššej domácej súťaže v Nitre. Vedenie klubu predstavilo posily pre jarnú časť II. ligy, do Petržalky prichádza Španiel Oscar Castellano Matallana, Viktor Vondryska a Erik Hurný.

Štart jarnej časti druhej ligy sa nezadržateľne blíži, z porcie prípravných zápasov zostáva zverencom trénera Pecka odohrať už len tri stretnutia. Po výhre nad Komárnom (2:1), remíze na ihrisku ŠK Slovan U21 (1:1) a domácej prehre s českým druholigistom SK Líšeň (1:3), preverí naše mužstvo fortunaligista FC Nitra.

O miesto v základe na jarnú časť sa popasuje aj trio nových hráčov Oscar, Vondryska a Hurný. 23-ročný stredopoliar Oscar Castellano Matallana je odchovancom Espanyolu Barcelona, pôsobil v USA v tíme Louisiana Krewe FC, v minulej sezóne zamieril cez FK Poprad do FK Železiarne Podbrezová, v našom mužstve by mohol byť platnou posilou stredovej formácie.

Ofenzívne rady vystuží 19-ročný útočník Viktor Vondryska, ktorý si stihol odbiť fortunaligovú premiéru v drese FK Pohronie, v slovenskej futbalovej reprezentácii do 19 rokov odohral dva zápasy a v rámci zimnej prípravy skóroval v prvom prípravnom stretnutí do siete KFC Komárno pri výhre 2:1.

Treťou posilou je 18-ročný stredopoliar Erik Hurný. Vyrastal v MŠK Tesla Stropkov, pôsobil v mládežníckych tímoch v Prešove a v Trenčíne, v dvoch minulých sezónach zaznamenal v drese FK Poprad v 16 štartov a 1 gól.

Duel FC Nitra – FC Petržalka (sobota 30. januára) má výkop o 11:00, hrá sa za zavretými bránami bez divákov.