Pred štartom nového ročníka odchody viacerých opôr

Muži  -  06 Júl 2022

Štart nového ročníka II. ligy klope na dvere a funkcionári pracujú na tvorbe kádra pre nadchádzajúci ročník 2022/23. V tejto chvíli ešte nie je káder definitívne uzavretý. Tak ako zostáva niekoľko otáznikov pri odchádzajúcich hráčoch, rovnako si treba počkať na definitívne spečatenie príchodov viacerých hráčov, aj keď súpisky z prípravných zápasov napovedajú veľa. Dnes vám ponúkame informácie o hráčoch, ktorí sa s nami lúčia, v nasledujúcich dňoch vás budeme informovať jednotlivo o každom hráčovi, ktorý oficiálne spečatí podpisom transfer do FC Petržalka.

Po viac ako štyroch rokoch sa lúči s klubom Lukáš Gašparovič. Kapitán, obľúbenec fanúšikov, hráč disponujúci skvelou technikou nám bude všetkým chýbať. Lukášovi sa naskytla príležitosť okúsiť 1. ligu v banskobystrickej Dukle, po odvedených výkonoch mu ďalšie napredovanie isto dopraje každý fanúšik nášho klubu.

Ďalšou odchádzajúcou oporou je Jakub Nemec. „Železný muž“ minulej sezóny (celý ročník odohral bez jediného striedania) ukončil kariéru vrcholového športovca pre zranené koleno a bude pôsobiť v amatérskom futbale v rakúskom Siegendorfe. To isté platí o srdciarovi a ďalšom miláčikovi petržalských tribún – Jakubovi Hronecovi. Jeho góly, asistencie, ale aj charizma a osobnosť v kabíne, boli devízou nášho mužstva od júla 2016 (s krátkou prestávkou počas pôsobenia v Pezinku). S futbalom sa nelúči, pôsobiť bude v rakúskom Mannersdorfe.

Štvrtým hráčom, ktorého si navždy budeme spája s napredovaním petržalského futbalu z nižších súťaží až do 2. ligy je Boris Turčák. Ako ste zaznamenali v médiách, záujem o hráča s ligovými skúsenosťami prejavil horúci ašpirant na postup do 1. ligy – FC Košice. „Borovi“ zo srdca prajeme, aby mu angažmán na východe Slovenska vyšiel podľa predstáv a tešíme sa na stretnutia a vzájomné súboje s Košičanmi.

Pokojne by sme mohli povedať, že s odchodom silnej štvorky končí jedna skvelá éra petržalského futbalu, na ktorú budeme vždy hrdo spomínať. Chalanom patrí náš rešpekt, poďakovanie a tiež úprimné želanie, aby sa naďalej realizovali v nových kluboch a v osobných životoch podľa predstáv a prianí. Páni, patrí vám obrovská vďaka a potlesk na diaľku.

Kapitán Lukáš Gašparovič v akcii.

Ako prvý avizoval odchod Marko Kelemen, ktorý nadviazal na Prekopa, Almásiho, či Ivána a zamieril po sezóne strávenej v našom klube do prvoligového Ružomberka. V novom ročníku s určitosťou v petržalských farbách neuvidíme ani mladšiu generáciu hráčov Krisztína, Slivku, Vlasáka, Nagya a Bombíka, ktorí si hľadajú nové pôsobiská. O ďalšej futbalovej budúcnosti Ševčuka a Kuníka ešte nie je definitívne rozhodnuté, obaja hráči patria zmluvne v tejto chvíli nášmu klubu, no ich odchod je na spadnutie.

Pri pohľade do realizačných tímov ste určite zaznamenali zmenu na poste trénera. Odchádzajúceho trénera Mária Auxta nahradil skúsený lodivod Ján Haspra ml., zmenu môžeme očakávať aj na poste trénera brankárov, o nástupcovi za odchádzajúceho Filipa Mentela vás budeme informovať v najbližších dňoch. Rovnaká situácia nastala aj v tíme 1. ligy staršieho dorastu, tréner Jozef Zajac ukončil trénerskú kariéru a v ďalšej budúcnosti sa bude venovať pedagogickej činnosti.

Odchody patria k futbalovému životu, vedenie FC Petržalka aj touto cestou odchádzajúcim hráčom a trénerom ďakuje za odvedené služby v našom klube a praje všetkým veľa úspechov vo futbalovom i osobnom živote.

V nasledujúcich dňoch vám splatíme dlh aj v podobe informácií o príchodoch a posilách do novej sezóny. Pre túto chvíľu prezradíme, že po trojročnej prestávke sa vracia „domov“ do Petržalky generálny manažér Andrej Kalina. Práve on bol architektom tímov, ktoré vybojovali pre náš klub postup z 5. ligy až do 2. najvyššej domácej súťaže a jeho príchod je prvou veľkou predsezónnou posilou. Obsiahly rozhovor s navrátilcom do petržalských farieb vám prinesieme v piatok, spolu s ním aj ďalšie informácie o posilách pre blížiaci sa štart ročníka 2022/23.
Jakub Hronec sa tešil veľkej obľube vás fanúšikov a tak to aj zostane.